Vyew

Z WikiKnihovna

Vytvořila: Marie Zagorová

Datum: 6. 4. 2008

Adresa webové služby: www.vyew.com

Soubor:Vyew.jpg


Charakteristika Vyew

Vyew je platforma, která umožňuje multimediální spolupráci online. Po jednoduché registraci vám umožní vystavovat prezentace, pořádat týmové porady, případně semináře přes web.


Co nabízí?

Vyew má široké uplatnění na poli online spolupráce. Umožňuje vám nahrávat a sdílet obsah. Umožňuje vám jeho online úpravu a zároveň zaznamenává všechny kroky vás i dalších spolupracovníků, abyste je mohli zpětně mapovat.


Aplikace pracuje s

- dokumenty sady Microsoft Office a Adobe PDF

- audio/ video soubory

- obrázky formátu .png, .jpg, .gif


Při spolupráci je vám k dispozici

- práce s textem

- kreslení

- diagramy

- videohovory

- chat

- okamžitá komunikace (push-to-talk)

- v USA umožňuje také konferenční hovory zpoplatněné podle běžných sazebníků


Jak funguje?

Již na úvodní straně vás upoutají tři výrazná tlačítka. Prvním z nich je „sign up free“, které vás přesměruje na jednoduchou registraci, ve které vložíte pouze svůj e-mail(bude vaším „přihlašovacím jménem“) a heslo.

Dále zvolíte časové pásmo(Select your timezone&location), v jakém odvětví pracujete(What industry are you in?), jaká je vaše profese(What is your job function?) a k čemu budete vyew.com využívat(What will you use Vyew for?).

Potom už jen zvolíte verzi, kterou chcete využívat. K dispozici jsou „Free“, „Plus“ a „Professional“ liší se množstvím účastníků a samozřejmě cenou.


Soubor:Vyber.jpg


Nakonec tlačítkem „Join my session“ spustíte svůj Vyewbook. Vyewbook je místo, kde vkládáte a upravujete své soubory.

Soubor:Vyewbook.jpg


Hodnocení stránek

Po stránce designu nabízí jednoduchou a srozumitelnou orientaci. Zelená barva, která této stránce dominuje, nijak nebije do očí a vytváří příjemné pracovní prostředí. Díky tutorialu, který přivítá začátečníka je orientace snazší, ale informace by mohly být detailněji a srozumitelněji vysvětleny. Použitelnost této stránky docení zejména specifická skupina uživatelů.


Zac.jpg


Výhody

- Příjemné prostředí

- Jednoduché funkce

- Využití pro editaci dat více uživateli najednou

- Použití z jakéhokoli PC bez nutnosti instalace


Nevýhody

- Zpočátku náročnější na zorientování

- Spíše specifické využití

- Nutnost instalace flash player

- Pouze anglická verze

- Reklamy (bannery)


Shrnutí

Služba je určitě přínosná pro týmové porady. Po bližším seznámení je přehledná, ale i pro začátečníky je k dispozici nápověda. Ve "free" verzi jste ovšem rušeni reklamami (v placených verzích je takto "postižena" pouze část účastníků). Běžný uživatel zřejmě spíše využije méně variabilní aplikace pro sdílení souborů, které sice neumožňují online editaci souborů, ale díky většímu rozšíření, možnosti posílání souborů a bezplatným plným verzím jsou používanější.


--Marie Zagorová 11:48, 9. 4. 2008 (CEST)


Zpět na hlavní stránku předmětu: VIKBA07