Ronald E. Day: Porovnání verzí

Z WikiKnihovna
Řádek 1: Řádek 1:
{{Infobox Vědec
+
<p><span class="fck_mw_template">{{Infobox Vědec|jmeno            = Ronald E. Day[[Soubor:Day-Ron-2014-09.jpg|thumb|340px|Ronald E. Day &lt;br/&gt;[https://www.ils.indiana.edu/people/profile.html?profile_id=5]]]|datum_narozeni    = 1950|misto_narozeni    = -|datum_umrti      = naživu|misto_umrti      = naživu|duvod_umrti      = naživu|pobyt            = San Francisco v Kalifornii|rodina            = -|obcanstvi        = -|skola            = [http://www.berkeley.edu Kalifornská univerzita], [https://www.indiana.edu Indianská univerzita],[http://www.bard.edu Bard College]|pracoviste        = knihovník a profesor na [https://www.indiana.edu Indianské Univerzitě v Bloomingtnu]|oceneni          = Nejlepší informační vědecká kniha (Indexing It All: The Subjects in the Age of Documentation, Information, and Data (2014))|znamy_diky        = Výzkum kultury, historie informace, dokumentarizace, předseda odboru informačních a knihovnických věd, ředitel programu MLS, moderní kritický teoretik v oblasti knihovnictví a informačních věd}}</span>
|jmeno            = Ronald E. Day
+
</p>
[[Soubor:Day-Ron-2014-09.jpg|thumb|340px|Ronald E. Day <br/>
+
<h2> Vzdělání a kariéra </h2>
[https://www.ils.indiana.edu/people/profile.html?profile_id=5]]]
+
<p>Ronald E. Day je knihovník a profesor na Indianské Univerzitě v Bloomingtnu v odvětví Informační věda a knihovnictví a , ředitelem programu MLS a předsedou odboru informačních a knihovnických věd. Specializuje se na výzkum <a href="http://wiki.knihovna.cz/index.php/Kultura">kultury</a> a historie <a href="http://wiki.knihovna.cz/index.php/Informace">informací</a>, dokumentování, vědění, a <a href="http://wiki.knihovna.cz/index.php/Komunikace">komunikace</a> ve 20. a 21. století.  Ronald E. Day je významný akademik na poli knihovnictví a informační vědy,  který přispěl první významnou prací o francouzské knihovnici a informační vědkyni 20. století <a href="http://wiki.knihovna.cz/index.php/Suzanne_Briet">Suzanne Brietové</a>, známé jako "Madame Documentation", a publikoval více než čtyřicet prací na rozhraní kritické Teorie a knihovnictví. Day je jedním z mála moderních kritických teoretiků v oblasti knihovnictví a informačních věd, který zakládá většinu své práce v disciplíně rétoriky.
|datum_narozeni    = 1950
+
</p><p>Ronald E. Day získal v roce 1987 magisterské studium filozofie a Ph.D. V srovnávací literatuře v roce 1990 z <a href="http://www.binghamton.edu">Binghamton University</a>. V roce 1993 získal magisterský titul v oboru knihovnictví a informační vědy (<a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Master_of_Library_and_Information_Science">MLIS</a>) z <a href="http://www.berkeley.edu">Kalifornské univerzity v Berkeley</a>.
|misto_narozeni    = -
+
</p><p>Od roku 2005 působil jako učitel a výzkumný pracovník na Indianské univerzitě. Před příchodem do IU získal titul Ph.D. ve srovnávací literatuře na státní univerzitě v <a href="http://www.binghamton.edu">New Yorku v Binghamtonu</a> a titul M.L.I.S. na <a href="http://www.berkeley.edu">Kalifornské univerzitě v Berkeley</a>. Na ILS vyučoval Z501 Reference, Z521 Humanities Information, Z640 Seminář v oblasti intelektuální svobody a další kurzy. Je ředitelem programu Master of Science v oboru knihovnictví.
|datum_umrti      = naživu
+
</p><p>Jeho psaní si získalo respekt ve svém oboru. Získal ocenění Nejlepší informační vědecká kniha, udělené na výroční schůzi Americké společnosti pro vědu a techniku informací (<a href="https://www.asist.org">ASIS &amp; T</a>) v listopadu roku 2015 za jeho knihu <a href="https://mitpress.mit.edu/books/indexing-it-all">Indexing it All: The Subject in the Age of Documentation, Information, and Data through MIT Press</a>.
|misto_umrti      = naživu
+
</p>
|duvod_umrti      = naživu
+
<h3>Dosažené vzdělání</h3>
|pobyt            = San Francisco v Kalifornii
+
<ul><li>M.L.I.S., <a href="http://www.berkeley.edu">Kalifornská univerzita v Berkeley</a>, v roce 1993
|rodina            = -
+
</li><li>Ph.D., Literární komparatistika, Program in Philosophy, Literatura a teorie kritiky. <a href="http://www.binghamton.edu">Státní univerzita New York v Binghamtonu</a>, 1990
|obcanstvi        = -
+
</li><li>M.A., Filozofie, <a href="http://www.binghamton.edu">Státní univerzita New York v Binghamtonu</a>, 1987  
|skola            = [http://www.berkeley.edu Kalifornská univerzita], [https://www.indiana.edu Indianská univerzita],[http://www.bard.edu Bard College]
+
</li><li>B.A.,Filozofie, <a href="http://www.bard.edu">Bard College</a>, 1982
|pracoviste        = knihovník a profesor na [https://www.indiana.edu Indianské Univerzitě v Bloomingtnu]
+
</li></ul>
|oceneni          = Nejlepší informační vědecká kniha (Indexing It All: The Subjects in the Age of Documentation, Information, and Data (2014))
+
<h2> Biografie </h2>
|znamy_diky        = Výzkum kultury, historie informace, dokumentarizace, předseda odboru informačních a knihovnických věd, ředitel programu MLS, moderní kritický teoretik v oblasti knihovnictví a informačních věd
+
<h3>Zaměstnání a zkušenosti s učením</h3>
}}
+
<p>Profesor, Oddělení informační vědy a knihovnictví, Fakulta Informatiky a Výpočetní techniky, Indiana University Bloomington (2016-)
 
+
</p><p>Docent (na postu funkčního období), Informační věda a knihovnictví, Indiana University (2006–2015)  
== Vzdělání a kariéra ==
+
</p><p>Visiting Assistant Professor, Informační věda a knihovnictví, Indiana University (2005-2006)
 
+
</p><p>Odborný asistent, Program Knihovnictví a Informační vědy, Wayne State University (2000-2005)  
Ronald E. Day je knihovník a profesor na Indianské Univerzitě v Bloomingtnu v odvětví Informační věda a knihovnictví a , ředitelem programu MLS a předsedou odboru informačních a knihovnických věd. Specializuje se na výzkum [http://wiki.knihovna.cz/index.php/Kultura kultury] a historie [http://wiki.knihovna.cz/index.php/Informace informací], dokumentování, vědění, a [http://wiki.knihovna.cz/index.php/Komunikace komunikace] ve 20. a 21. století.  Ronald E. Day je významný akademik na poli knihovnictví a informační vědy,  který přispěl první významnou prací o francouzské knihovnici a informační vědkyni 20. století [http://wiki.knihovna.cz/index.php/Suzanne_Briet Suzanne Brietové], známé jako "Madame Documentation", a publikoval více než čtyřicet prací na rozhraní kritické Teorie a knihovnictví. Day je jedním z mála moderních kritických teoretiků v oblasti knihovnictví a informačních věd, který zakládá většinu své práce v disciplíně rétoriky.
+
</p><p>Visiting Assistant Professor, Knihovnictví a infomační studia, Univerzita v Oklahomě (1999-2000)
 
+
</p><p>Vedoucí knihovny, The Athenian School (Danville, CA), srpen 1996 - červen 1998.
Ronald E. Day získal v roce 1987 magisterské studium filozofie a Ph.D. V srovnávací literatuře v roce 1990 z [http://www.binghamton.edu Binghamton University]. V roce 1993 získal magisterský titul v oboru knihovnictví a informační vědy ([https://en.wikipedia.org/wiki/Master_of_Library_and_Information_Science MLIS]) z [http://www.berkeley.edu Kalifornské univerzity v Berkeley].
+
</p><p>Kvalifikovaný knihovník, Laney College (Oakland, CA), srpen 1994 - červen 1996.  
 
+
</p><p>Asistent knihovníka, The College Preparatory School (Oakland, CA), leden 1994 - červenec 1996.  
Od roku 2005 působil jako učitel a výzkumný pracovník na Indianské univerzitě. Před příchodem do IU získal titul Ph.D. ve srovnávací literatuře na státní univerzitě v [http://www.binghamton.edu New Yorku v Binghamtonu] a titul M.L.I.S. na [http://www.berkeley.edu Kalifornské univerzitě v Berkeley]. Na ILS vyučoval Z501 Reference, Z521 Humanities Information, Z640 Seminář v oblasti intelektuální svobody a další kurzy. Je ředitelem programu Master of Science v oboru knihovnictví.
+
</p><p>Praktikant, Stanfordská Univerzita (1993) Učitel filozofie (filozofie náboženství), Dominican College (1992)  
 
+
</p><p>Učitel angličtiny, filozofie and Composition Departments (Kompozice kritického myšlení, vrcholová literatura, organizační etika), Univerzita San Francisco (1990-1993)  
Jeho psaní si získalo respekt ve svém oboru. Získal ocenění Nejlepší informační vědecká kniha, udělené na výroční schůzi Americké společnosti pro vědu a techniku informací ([https://www.asist.org ASIS & T]) v listopadu roku 2015 za jeho knihu [https://mitpress.mit.edu/books/indexing-it-all Indexing it All: The Subject in the Age of Documentation, Information, and Data through MIT Press].
+
</p><p>Asistent profesora angličtiny  a humanitní vědy (kompozice, kritické myšlení), Armstrong College, Berkeley, CA, (1988-1989)
 
+
</p><p>Asistent učitele, filozofie, Stání Univerzita New York v Binghamtonu (1986- 1987)  
===Dosažené vzdělání===
+
</p><p>Asistent absolvent, Komparativní literatura, Stání Univerzita New York v Binghamtonu (1984-1987)
 
+
</p>
*M.L.I.S., [http://www.berkeley.edu Kalifornská univerzita v Berkeley], v roce 1993
+
<h3>Oblasti ,které Ronald E. Day učil na Indiana University Bloomington</h3>
*Ph.D., Literární komparatistika, Program in Philosophy, Literatura a teorie kritiky. [http://www.binghamton.edu Státní univerzita New York v Binghamtonu], 1990
+
<ul><li>Referenční služby (přejmenované, uživatelské služby a nástroje)
*M.A., Filozofie, [http://www.binghamton.edu Státní univerzita New York v Binghamtonu], 1987  
+
</li><li>Seminář v oblasti intelektuální svobody
*B.A.,Filozofie, [http://www.bard.edu Bard College], 1982
+
</li><li>Humanitní vědy
 
+
</li><li>Témata v knihovnictví a informační vědě
== Biografie ==
+
</li><li>Informační etika (vysokoškolské, pro divizi informatiky, SoIC)
 
+
</li></ul>
 
+
<h2> Výzkum a filozofie </h2>
===Zaměstnání a zkušenosti s učením===
+
<p>Profesor Day zpochybňuje nadšený předpoklad, že informační věk je na nás a že mění naše životy k lepšímu. Domnívá se, že rétorika informačního věku "je geograficky i časově dekonstruována a že geografie - ve smyslu kultury - je historicky narušena." <span class="fck_mw_ref" _fck_mw_customtag="true" _fck_mw_tagname="ref"> [Day, R. &amp; Pyati, A. (2005).We Must Now All Be Information Professionals”: An Interview with Ron Day retrieved from http://escholarship.org/uc/item/6vm6s0cv#page-2]</span> Tento předpoklad zakládá na své zkušenosti bydlení v Detroitu v Michiganu, kam se přestěhoval poté, co žil v San Franciscu v Kalifornii. Ve srovnání se dvěma regiony Day tvrdí, že Kalifornie má "mytologický stav obklopený rétorickou aurou, a je pokroková", proto se dá popsat jako "modernistické tropy" <span class="fck_mw_ref" _fck_mw_customtag="true" _fck_mw_tagname="ref">[Day, R. &amp; Pyati, A. (2005).We Must Now All Be Information Professionals”: An Interview with Ron Day retrieved from http://escholarship.org/uc/item/6vm6s0cv#page-2]</span>.
 
+
</p><p>Jeho výzkumný přístup se zaměřuje na kritické informační studie a kritickou informatiku a na popředí jeho analýzy v rétorických, koncepčních a historických aspektech informací a dokumentace. <span class="fck_mw_ref" _fck_mw_customtag="true" _fck_mw_tagname="ref">[Ronald E. Day (n.d.) retrieved from https://www.ils.indiana.edu/people/profile.html?profile_id=5]</span>
Profesor, Oddělení informační vědy a knihovnictví, Fakulta Informatiky a Výpočetní techniky, Indiana University Bloomington (2016-)
+
</p>
 
+
<h2> Publikace </h2>
Docent (na postu funkčního období), Informační věda a knihovnictví, Indiana University (2006–2015)  
+
<h3>Knihy</h3>
 
+
<ul><li><b>Indexing It All: The Subjects in the Age of Documentation, Information, and Data (2014)</b>
Visiting Assistant Professor, Informační věda a knihovnictví, Indiana University (2005-2006)
+
</li></ul>
 
+
<p>V této knize Ronald E. Day představuje kritickou historii moderní dokumentace. Soustředí se hlavně na dokumentární index a vychází z práce francouzské dokumentaristky <a href="http://wiki.knihovna.cz/index.php/Suzanne_Briet">Suzanne Briet</a>. Day zkoumá pochopení a použití indexů.  Indexy vycházejí z explicitních profesních struktur, které zprostředkovaly uživatele a dokumenty jako implicitní infrastrukturní zařízení používaná v každodenních informačních a komunikačních činnostech. K tomu dochází ve třech epistemologických obdobích v zastoupení jednotlivců a skupin. Nejprve ve formě dokumentů, pak informací a nakonec údajů.
Odborný asistent, Program Knihovnictví a Informační vědy, Wayne State University (2000-2005)  
 
 
 
Visiting Assistant Professor, Knihovnictví a infomační studia, Univerzita v Oklahomě (1999-2000)
 
 
 
Vedoucí knihovny, The Athenian School (Danville, CA), srpen 1996 - červen 1998.
 
 
 
Kvalifikovaný knihovník, Laney College (Oakland, CA), srpen 1994 - červen 1996.  
 
 
 
Asistent knihovníka, The College Preparatory School (Oakland, CA), leden 1994 - červenec 1996.  
 
 
 
Praktikant, Stanfordská Univerzita (1993) Učitel filozofie (filozofie náboženství), Dominican College (1992)  
 
 
 
Učitel angličtiny, filozofie and Composition Departments (Kompozice kritického myšlení, vrcholová literatura, organizační etika), Univerzita San Francisco (1990-1993)  
 
 
 
Asistent profesora angličtiny  a humanitní vědy (kompozice, kritické myšlení), Armstrong College, Berkeley, CA, (1988-1989)
 
 
 
Asistent učitele, filozofie, Stání Univerzita New York v Binghamtonu (1986- 1987)  
 
 
 
Asistent absolvent, Komparativní literatura, Stání Univerzita New York v Binghamtonu (1984-1987)
 
 
 
===Oblasti ,které Ronald E. Day učil na Indiana University Bloomington===
 
 
 
*Referenční služby (přejmenované, uživatelské služby a nástroje)
 
*Seminář v oblasti intelektuální svobody
 
*Humanitní vědy
 
*Témata v knihovnictví a informační vědě
 
*Informační etika (vysokoškolské, pro divizi informatiky, SoIC)
 
 
 
== Výzkum a filozofie ==
 
Profesor Day zpochybňuje nadšený předpoklad, že informační věk je na nás a že mění naše životy k lepšímu. Domnívá se, že rétorika informačního věku "je geograficky i časově dekonstruována a že geografie - ve smyslu kultury - je historicky narušena." <ref> [Day, R. & Pyati, A. (2005).We Must Now All Be Information Professionals”: An Interview with Ron Day retrieved from http://escholarship.org/uc/item/6vm6s0cv#page-2]</ref> Tento předpoklad zakládá na své zkušenosti bydlení v Detroitu v Michiganu, kam se přestěhoval poté, co žil v San Franciscu v Kalifornii. Ve srovnání se dvěma regiony Day tvrdí, že Kalifornie má "mytologický stav obklopený rétorickou aurou, a je pokroková", proto se dá popsat jako "modernistické tropy" <ref>[Day, R. & Pyati, A. (2005).We Must Now All Be Information Professionals”: An Interview with Ron Day retrieved from http://escholarship.org/uc/item/6vm6s0cv#page-2]</ref>.
 
 
 
Jeho výzkumný přístup se zaměřuje na kritické informační studie a kritickou informatiku a na popředí jeho analýzy v rétorických, koncepčních a historických aspektech informací a dokumentace. <ref>[Ronald E. Day (n.d.) retrieved from https://www.ils.indiana.edu/people/profile.html?profile_id=5]</ref>
 
 
 
== Publikace ==
 
 
 
 
 
===Knihy===
 
 
 
*'''Indexing It All: The Subjects in the Age of Documentation, Information, and Data (2014)'''
 
 
 
V této knize Ronald E. Day představuje kritickou historii moderní dokumentace. Soustředí se hlavně na dokumentární index a vychází z práce francouzské dokumentaristky [http://wiki.knihovna.cz/index.php/Suzanne_Briet Suzanne Briet]. Day zkoumá pochopení a použití indexů.  Indexy vycházejí z explicitních profesních struktur, které zprostředkovaly uživatele a dokumenty jako implicitní infrastrukturní zařízení používaná v každodenních informačních a komunikačních činnostech. K tomu dochází ve třech epistemologických obdobích v zastoupení jednotlivců a skupin. Nejprve ve formě dokumentů, pak informací a nakonec údajů.
 
 
Ronald E. Day zkoumá pět případů moderní dokumentace. Např.: posun od dokumentace k informační vědě a doprovodnou transformaci osob a textů na uživatele  a informace. Využití sociálních médií algoritmů, další podřízení osob a textů. Pokusy o vybudování androidů tak, aby ztělesňovaly lidskou agenturu v informačním systému.  
 
Ronald E. Day zkoumá pět případů moderní dokumentace. Např.: posun od dokumentace k informační vědě a doprovodnou transformaci osob a textů na uživatele  a informace. Využití sociálních médií algoritmů, další podřízení osob a textů. Pokusy o vybudování androidů tak, aby ztělesňovaly lidskou agenturu v informačním systému.  
Day považuje stav [https://cs.wikipedia.org/wiki/Kritika] kritiky a úsudku v době, kdy lidé a jejich úsudky jsou stále více zprostředkovávány, přemisťovány a nahrazovány moderními dokumentárními postupy.
+
Day považuje stav <a href="https://cs.wikipedia.org/wiki/Kritika">[n]</a> kritiky a úsudku v době, kdy lidé a jejich úsudky jsou stále více zprostředkovávány, přemisťovány a nahrazovány moderními dokumentárními postupy.
 
+
</p><p><br />
 
+
</p>
 
+
<ul><li><b>The Modern Invention of Information: Discourse, History, and Power (2001)</b>
*'''The Modern Invention of Information: Discourse, History, and Power (2001)'''
+
</li></ul>
 
+
<p>Obsahem této knihy je pokus "pochopit propojení různých historických proudů do diskuse o" informací ". To se děje z pohledu literární a kritické teorie s cílem porozumět tomu, jak je pojem "informace" zakotven v moderní kultuře. " <span class="fck_mw_ref" _fck_mw_customtag="true" _fck_mw_tagname="ref">Wilson, T. (2002) The Modern Invention of Information [Book Review] retrieved from http://www.informationr.net/ir/reviews/revs072.html</span>
Obsahem této knihy je pokus "pochopit propojení různých historických proudů do diskuse o" informací ". To se děje z pohledu literární a kritické teorie s cílem porozumět tomu, jak je pojem "informace" zakotven v moderní kultuře. " <ref>Wilson, T. (2002) The Modern Invention of Information [Book Review] retrieved from http://www.informationr.net/ir/reviews/revs072.html</ref>
+
</p><p><br />
 
+
</p>
 
+
<ul><li><b>What is Documentation?: English Translation of the Classic French Text (2006)</b>
 
+
</li></ul>
*'''What is Documentation?: English Translation of the Classic French Text (2006)
+
<p>
'''
+
Day popisuje příběh <a href="http://wiki.knihovna.cz/index.php/Suzanne_Briet">Suzanne Brietové</a>, francouzské knihovnice, autorky, historičky, básnířky a autorky Qu'est-ce que la dokumentace? ("What is Documentation?"). V jejím díle vidí <a href="http://wiki.knihovna.cz/index.php/Suzanne_Briet">Suzanne Brietová</a> "dokumentaci jako pohyb směrem ke koordinaci organizační činnosti prostřednictvím standardizace." <span class="fck_mw_ref" _fck_mw_customtag="true" _fck_mw_tagname="ref">Day, R. E. (2001) The modern invention of information: discourse, history and power. Carbondale, IL </span>
Day popisuje příběh [http://wiki.knihovna.cz/index.php/Suzanne_Briet Suzanne Brietové], francouzské knihovnice, autorky, historičky, básnířky a autorky Qu'est-ce que la dokumentace? ("What is Documentation?"). V jejím díle vidí [http://wiki.knihovna.cz/index.php/Suzanne_Briet Suzanne Brietová] "dokumentaci jako pohyb směrem ke koordinaci organizační činnosti prostřednictvím standardizace." <ref>Day, R. E. (2001) The modern invention of information: discourse, history and power. Carbondale, IL </ref>
+
</p><p><br />
 
+
</p>
 
+
<ul><li><b>Rethinking Knowledge Management: From Knowledge Artifacts to Knowledge Processes. (2007)</b>
 
+
</li></ul>
*'''Rethinking Knowledge Management: From Knowledge Artifacts to Knowledge Processes. (2007)'''
+
<p>Tato kniha je upravená sbírka na které Ronald E. Day spolupracoval s s Clairem R. McInerneyem. Kniha se zabývá základními problémy řízení znalostí a znalostních procesů. Konkrétně se eseje zabývají vnímáním znalostního managementu v organizacích a společnostech, které přesahují tradiční získávání a zpracování informací tím, že upřednostňují tvůrčí potenciál lidského projevu, komunikace a smysluplného osobního a společenského života. <span class="fck_mw_ref" _fck_mw_customtag="true" _fck_mw_tagname="ref">Day, R. E., &amp; McInerney, C. R. (2007). Rethinking knowledge management. [electronic resource] : from knowledge artifacts to knowledge processes. Berlin ; London : Springer, 2007.</span>
 
+
</p>
Tato kniha je upravená sbírka na které Ronald E. Day spolupracoval s s Clairem R. McInerneyem. Kniha se zabývá základními problémy řízení znalostí a znalostních procesů. Konkrétně se eseje zabývají vnímáním znalostního managementu v organizacích a společnostech, které přesahují tradiční získávání a zpracování informací tím, že upřednostňují tvůrčí potenciál lidského projevu, komunikace a smysluplného osobního a společenského života. <ref>Day, R. E., & McInerney, C. R. (2007). Rethinking knowledge management. [electronic resource] : from knowledge artifacts to knowledge processes. Berlin ; London : Springer, 2007.</ref>
+
<h3>Články a kapitoly knih</h3>
 
+
<ul><li><b>Animal Songs: Translation, Community, the Question of the 'Animal'&#160;: Information (1994)</b>
===Články a kapitoly knih===
+
</li></ul>
 
+
<p>Day, R. E. (1996). Animal Songs: Translation, Community, the Question of the 'Animal': Information. Standpoints.
*'''Animal Songs: Translation, Community, the Question of the 'Animal' : Information (1994)'''
+
</p>
Day, R. E. (1996). Animal Songs: Translation, Community, the Question of the 'Animal': Information. Standpoints.
+
<ul><li><b>Diagrammatic Bodies (1994/1998)</b>
 
+
</li></ul>
*'''Diagrammatic Bodies (1994/1998)'''
+
<p>Day, R. E. (1998). Diagrammatic Bodies. In R. C. H. Chia (Ed.), Organized Worlds: Explorations in Technology and Organization with Robert Cooper (pp. 95-107). Routledge.  
Day, R. E. (1998). Diagrammatic Bodies. In R. C. H. Chia (Ed.), Organized Worlds: Explorations in Technology and Organization with Robert Cooper (pp. 95-107). Routledge.  
+
</p>
 
+
<ul><li><b>Beyond the Oedipus Age: Professionalism and Information (1966)</b>
*'''Beyond the Oedipus Age: Professionalism and Information (1966)'''
+
</li></ul>
Day, R. E. (1997). Beyond the Oedipus Age: Professionalism and Information. Journal of Education for Library and Information Science, 38(1), 54-63.  
+
<p>Day, R. E. (1997). Beyond the Oedipus Age: Professionalism and Information. Journal of Education for Library and Information Science, 38(1), 54-63.  
 
+
</p>
*'''Paul Otlet's Book and the Writing of Social Space (1997)'''
+
<ul><li><b>Paul Otlet's Book and the Writing of Social Space (1997)</b>
Day, R. E. (1997). Paul Otlet's Book and the Writing of Social Space. In T. B. Hahn & M. Buckland (Eds.), Historical Studies in Information Science (pp. 42-50). Information Today.  
+
</li></ul>
 
+
<p>Day, R. E. (1997). Paul Otlet's Book and the Writing of Social Space. In T. B. Hahn &amp; M. Buckland (Eds.), Historical Studies in Information Science (pp. 42-50). Information Today.  
*'''Tropes, History, and Ethics in Professional Discourse and Information Science (2000)'''
+
</p>
Day, R. E. (2000). Tropes, History, and Ethics in Professional Discourse and Information Science. Journal of the American Society for Information Science, 51(5), 469-475.  
+
<ul><li><b>Tropes, History, and Ethics in Professional Discourse and Information Science (2000)</b>
 
+
</li></ul>
*'''The "Conduit Metaphor" and The Nature and Politics of Information Studies (2000)'''
+
<p>Day, R. E. (2000). Tropes, History, and Ethics in Professional Discourse and Information Science. Journal of the American Society for Information Science, 51(5), 469-475.  
Day, R. E. (2000). The 'Conduit Metaphor' and the Nature and Politics of Information Studies. Journal of the American Society for Information Science, 51(9), 805-811
+
</p>
 
+
<ul><li><b>The "Conduit Metaphor" and The Nature and Politics of Information Studies (2000)</b>
*'''Critical Theory and Bibliography in Cross-disciplinary Environments (2001)'''
+
</li></ul>
Day, R. E. (2001). Critical Theory and Bibliography in Cross-disciplinary Environments. In D. W. Foster (Ed.), International Bibliography (pp. 89-104). McFarland & Co.
+
<p>Day, R. E. (2000). The 'Conduit Metaphor' and the Nature and Politics of Information Studies. Journal of the American Society for Information Science, 51(9), 805-811
 
+
</p>
*'''Totality and Representation: A History of Knowledge Management Through European Documentation, Critical Modernity, and Post-Fordism (2001)'''
+
<ul><li><b>Critical Theory and Bibliography in Cross-disciplinary Environments (2001)</b>
Day, R. E. (2001). Totality and Representation: A History of Knowledge Management Through European Documentation, Critical Modernity, and Post-Fordism. Journal of the American Society for Information Science and Technology 52(9), 724-735.
+
</li></ul>
 
+
<p>Day, R. E. (2001). Critical Theory and Bibliography in Cross-disciplinary Environments. In D. W. Foster (Ed.), International Bibliography (pp. 89-104). McFarland &amp; Co.
*'''Social Capital, Value, and Measure: Antonio Negri's Challenge to Capitalism (2002)'''
+
</p>
Day, R. E. (2002). Social Capital, Value, and Measure: Antonio Negri's Challenge to Capitalism. Journal of the American Society for Information Science and Technology 53(12), 1074-1082.  
+
<ul><li><b>Totality and Representation: A History of Knowledge Management Through European Documentation, Critical Modernity, and Post-Fordism (2001)</b>
 
+
</li></ul>
*'''Community as Event (2004)'''
+
<p>Day, R. E. (2001). Totality and Representation: A History of Knowledge Management Through European Documentation, Critical Modernity, and Post-Fordism. Journal of the American Society for Information Science and Technology 52(9), 724-735.
Day, R. E. (2004). Community as Event. Library Trends 52(3), 408-426.  
+
</p>
 
+
<ul><li><b>Social Capital, Value, and Measure: Antonio Negri's Challenge to Capitalism (2002)</b>
*'''The Erasure and Construction of History for the Information Age: Positivism and Its Critics (2004)'''
+
</li></ul>
Day, R. E. (2004). The Erasure and Construction of History for the Information Age: Positivism and its Critics. In L. Rabinowitz (Ed.), Memory Bytes: History, Technology, and Digital Culture (pp. 76-96). Duke University Press.  
+
<p>Day, R. E. (2002). Social Capital, Value, and Measure: Antonio Negri's Challenge to Capitalism. Journal of the American Society for Information Science and Technology 53(12), 1074-1082.  
 
+
</p>
*'''Istruzione Basata sul Web: L'importanza della Teoria nella Practica (2004)'''
+
<ul><li><b>Community as Event (2004)</b>
Day, R. E. (2004). Strumenti e modelli per la formazione, ed., Bruno Tellia. Udine, Italy: Forum, 2004.
+
</li></ul>
 
+
<p>Day, R. E. (2004). Community as Event. Library Trends 52(3), 408-426.  
*'''Clearing Up "Implicit Knowledge": Implications for Knowledge Management, Information Science, Psychology, and Social Epistemology (2005)'''
+
</p>
Day, R. E. (2005). Clearing Up "Implicit Knowledge": Implications for Knowledge Management, Information Science, Psychology, and Social Epistemology. Journal of the American Society for Information Science and Technology 56(6), 630-635.
+
<ul><li><b>The Erasure and Construction of History for the Information Age: Positivism and Its Critics (2004)</b>
 
+
</li></ul>
*'''Surface: Material Infrastructure for Space (2005)'''
+
<p>Day, R. E. (2004). The Erasure and Construction of History for the Information Age: Positivism and its Critics. In L. Rabinowitz (Ed.), Memory Bytes: History, Technology, and Digital Culture (pp. 76-96). Duke University Press.  
Day, R. E. (2005). 'Surface': Material Infrastructure for Space. In P. Turner and E. Davenport (Eds.), Spaces, Spatiality, and Technology (pp. 139-150). Springer-Verlag.  
+
</p>
 
+
<ul><li><b>Istruzione Basata sul Web: L'importanza della Teoria nella Practica (2004)</b>
*'''Notes on Infrastructure and Development (2006)'''
+
</li></ul>
Day, R.E. (2006). Notes on Infrastructure and Development. Detroit, i.e., Infrastructure, spring 2006.
+
<p>Day, R. E. (2004). Strumenti e modelli per la formazione, ed., Bruno Tellia. Udine, Italy: Forum, 2004.
 
+
</p>
*'''Kling and the "Critical": Social Informatics and Critical Informatics (2007)'''
+
<ul><li><b>Clearing Up "Implicit Knowledge": Implications for Knowledge Management, Information Science, Psychology, and Social Epistemology (2005)</b>
Day, R.E. (2007). Kling and the "Critical": Social Informatics and Critical Informatics. Journal of the American Society for Information Science and Technology 58 (4), 2007.
+
</li></ul>
 
+
<p>Day, R. E. (2005). Clearing Up "Implicit Knowledge": Implications for Knowledge Management, Information Science, Psychology, and Social Epistemology. Journal of the American Society for Information Science and Technology 56(6), 630-635.
*'''Knowing and Indexical Psychology (2007)'''
+
</p>
Day, R.E. (2007). "Knowing and Indexical Psychology" in McInerney, C., and R.E. Day (Eds) (2007). Rethinking Knowledge Management: From Knowledge Artifacts to Knowledge Processes. Berlin: Springer. 331-348.
+
<ul><li><b>Surface: Material Infrastructure for Space (2005)</b>
 
+
</li></ul>
*'''Works and Representation (2008)'''
+
<p>Day, R. E. (2005). 'Surface': Material Infrastructure for Space. In P. Turner and E. Davenport (Eds.), Spaces, Spatiality, and Technology (pp. 139-150). Springer-Verlag.  
Day, R. E. (2008). Works and Representation. Journal of the American Society for Information Science and Technology. 59(10). 644-652.
+
</p>
 
+
<ul><li><b>Notes on Infrastructure and Development (2006)</b>
*'''(Digital) Experiences (2010)'''
+
</li></ul>
Day, R.E., & Ekbia, H.R. (2010). (Digital) Experiences. First Monday, 15(6-7) (June). http://www.uic.edu/htbin/cgiwrap/bin/ojs/index.php/fm/article/view/3024/2562
+
<p>Day, R.E. (2006). Notes on Infrastructure and Development. Detroit, i.e., Infrastructure, spring 2006.
 
+
</p>
*'''The Self-Imposed Limits of Library and Information Science: Remarks On the Discipline, On the Profession, On the University, and On the State of "Information" in the U.S. at Large Today (2010)'''
+
<ul><li><b>Kling and the "Critical": Social Informatics and Critical Informatics (2007)</b>
Day, R. E. (2010). "The Self-Imposed Limits of Library and Information Science: Remarks On the Discipline, On the Profession, On the University, and On the State of "Information" in the U.S. at Large Today." Interactions 6(2). (Lecture delivered to the students of the Department of Information Studies, UCLA, Feb. 25, 2010) http://escholarship.org/uc/item/0jr2h7w5
+
</li></ul>
 
+
<p>Day, R.E. (2007). Kling and the "Critical": Social Informatics and Critical Informatics. Journal of the American Society for Information Science and Technology 58 (4), 2007.
*'''Deleuze e Guattari e a Psicologia Cognitiva, IA e IHC: investigando possíveis conexões e diferenças. (Deleuze and Guattari's Works and Cognitive Psychology, AI, and HCI: Investigating the Possible Differences and Connections)'''
+
</p>
Day, Ronald E. (2010). Deleuze e Guattari e a Psicologia Cognitiva, IA e IHC: investigando possíveis conexões e diferenças. (Deleuze and Guattari's Works and Cognitive Psychology, AI, and HCI: Investigating the Possible Differences and Connections). InCID: Revista de Ciência da Informação e Documentação 1(2).  
+
<ul><li><b>Knowing and Indexical Psychology (2007)</b>
http://revistas.ffclrp.usp.br/incid/issue/current
+
</li></ul>
 
+
<p>Day, R.E. (2007). "Knowing and Indexical Psychology" in McInerney, C., and R.E. Day (Eds) (2007). Rethinking Knowledge Management: From Knowledge Artifacts to Knowledge Processes. Berlin: Springer. 331-348.
*'''Psychoanalysis: Freud, Lacan, and Deleuze and Guattari.'''
+
</p>
Day, R.E., and Lau, A.J. (2010). Psychoanalysis: Freud, Lacan, and Deleuze and Guattari. In Critical Theory in Library and Information Science: Exploring the Social from Across the Disciplines. Ed., Gloria J. Leckie, Lisa M. Give and John Buschman. Santa Barbara, CA: Libraries Unlimited.
+
<ul><li><b>Works and Representation (2008)</b>
 
+
</li></ul>
*'''Martin Heidegger's Critique of Informational Modernity'''
+
<p>Day, R. E. (2008). Works and Representation. Journal of the American Society for Information Science and Technology. 59(10). 644-652.
Day, R.E. (2010). Martin Heidegger's Critique of Informational Modernity (forthcoming, 2010). In Critical Theory in Library and Information Science: Exploring the Social from Across the Disciplines. Ed., Gloria J. Leckie, Lisa M. Give and John Buschman. Santa Barbara, CA: Libraries Unlimited.
+
</p>
 
+
<ul><li><b>(Digital) Experiences (2010)</b>
*'''Death of the User: Reconceptualizing Subjects, Objects, and Their Relations'''
+
</li></ul>
Day, R. E. (2011). Death of the User: Reconceptualizing Subjects, Objects, and Their Relations. Journal of the American Society for Information Science and Technology. 62(1):78-88, 2011
+
<p>Day, R.E., &amp; Ekbia, H.R. (2010). (Digital) Experiences. First Monday, 15(6-7) (June). <a href="http://www.uic.edu/htbin/cgiwrap/bin/ojs/index.php/fm/article/view/3024/2562">http://www.uic.edu/htbin/cgiwrap/bin/ojs/index.php/fm/article/view/3024/2562</a>
 
+
</p>
*'''The Episteme of Information and the Place of Need: the Contributions of (L)IS'''
+
<ul><li><b>The Self-Imposed Limits of Library and Information Science: Remarks On the Discipline, On the Profession, On the University, and On the State of "Information" in the U.S. at Large Today (2010)</b>
Day, R. E. (2011). Keynote talk for the Post-Graduate Program in Information Sciences of the Universidade Federal Fluminense's (Rio de Janeiro, Brazil) Seminar on Information Studies on September 26, 2011; organized by Professor Eduardo Murguia. The seminar's theme was "Archive Studies, Library Science, and Information Science: Identities, Contrasts and Perspectives of Interlocution." The second part of the talk was delivered at the seminar and the first part has been added for upcoming publication.)
+
</li></ul>
 
+
<p>Day, R. E. (2010). "The Self-Imposed Limits of Library and Information Science: Remarks On the Discipline, On the Profession, On the University, and On the State of "Information" in the U.S. at Large Today." Interactions 6(2). (Lecture delivered to the students of the Department of Information Studies, UCLA, Feb. 25, 2010) <a href="http://escholarship.org/uc/item/0jr2h7w5">http://escholarship.org/uc/item/0jr2h7w5</a>
*'''Introduction to Philippe Breton's The Culture of the Internet and the Internet as Cult: Social Fears and Religious Fantasies (Translated by David Bade)'''
+
</p>
Day, R.E. (2012). Introduction to Philippe Breton's The Culture of the Internet and the Internet as Cult: Social Fears and Religious Fantasies (Translated by David Bade), Litwin Books, 2011.
+
<ul><li><b>Deleuze e Guattari e a Psicologia Cognitiva, IA e IHC: investigando possíveis conexões e diferenças. (Deleuze and Guattari's Works and Cognitive Psychology, AI, and HCI: Investigating the Possible Differences and Connections)</b>
 
+
</li></ul>
*'''From Advocates to Terrorists: Ideology, the State of Exception and State of Emergency, and Political Ethics'''
+
<p>Day, Ronald E. (2010). Deleuze e Guattari e a Psicologia Cognitiva, IA e IHC: investigando possíveis conexões e diferenças. (Deleuze and Guattari's Works and Cognitive Psychology, AI, and HCI: Investigating the Possible Differences and Connections). InCID: Revista de Ciência da Informação e Documentação 1(2).  
Day, R. E. (2011)."From Advocates to Terrorists: Ideology, the State of Exception and State of Emergency, and Political Ethics." Journal of Information Ethics, 20(2) (Fall, 2011). 65-84. (pre-print)
+
<a href="http://revistas.ffclrp.usp.br/incid/issue/current">http://revistas.ffclrp.usp.br/incid/issue/current</a>
 
+
</p>
*'''The Aleatory Encounter and the Common Name: Reading Negri Reading Althusser'''
+
<ul><li><b>Psychoanalysis: Freud, Lacan, and Deleuze and Guattari.</b>
Day, R. E. (2011).The Aleatory Encounter and the Common Name: Reading Negri Reading Althusser.Journal of Communication Inquiry. October 2011 35: 362-369 (pre-print)  
+
</li></ul>
 
+
<p>Day, R.E., and Lau, A.J. (2010). Psychoanalysis: Freud, Lacan, and Deleuze and Guattari. In Critical Theory in Library and Information Science: Exploring the Social from Across the Disciplines. Ed., Gloria J. Leckie, Lisa M. Give and John Buschman. Santa Barbara, CA: Libraries Unlimited.
*'''Network Mediated Discursive Education: From Computational to Networked Knowledge in the University'''
+
</p>
Day, R.E. (2012). Network Mediated Discursive Education: From Computational to Networked Knowledge in the University. The Information Society, 28(4). (pre-print)
+
<ul><li><b>Martin Heidegger's Critique of Informational Modernity</b>
 
+
</li></ul>
*'''The Data--it is Me!' ('Les données--c'est Moi'!)'''
+
<p>Day, R.E. (2010). Martin Heidegger's Critique of Informational Modernity (forthcoming, 2010). In Critical Theory in Library and Information Science: Exploring the Social from Across the Disciplines. Ed., Gloria J. Leckie, Lisa M. Give and John Buschman. Santa Barbara, CA: Libraries Unlimited.
Day, R.E. The Data--it is Me!’ (‘Les données--c’est Moi’!). In B. Cronin & C.R. Sugimoto (Eds.), Beyond Bibliometrics: Metrics-based evalution of research. MIT Press. 2014
+
</p>
 
+
<ul><li><b>Death of the User: Reconceptualizing Subjects, Objects, and Their Relations</b>
*'''Value and the Unseen Producers: Wages for Housework in the Women's Movement in 1970s Italy and the Prosumers of Digital Capital'''
+
</li></ul>
Day, R. (2015). "Value and the Unseen Producers: Wages for Housework in the Women's Movement in 1970s Italy and the Prosumers of Digital Capital," The Information Society 31(1).
+
<p>Day, R. E. (2011). Death of the User: Reconceptualizing Subjects, Objects, and Their Relations. Journal of the American Society for Information Science and Technology. 62(1):78-88, 2011
 
+
</p>
*'''Aaron Swartz and the Spirit of Information'''
+
<ul><li><b>The Episteme of Information and the Place of Need: the Contributions of (L)IS</b>
Day, R.E. (2015). Aaron Swartz and the Spirit of Information. Logeion: Filososia da Informação. 1(2). http://revista.ibict.br/index.php/fiinf/issue/view/137/showToc
+
</li></ul>
 
+
<p>Day, R. E. (2011). Keynote talk for the Post-Graduate Program in Information Sciences of the Universidade Federal Fluminense's (Rio de Janeiro, Brazil) Seminar on Information Studies on September 26, 2011; organized by Professor Eduardo Murguia. The seminar's theme was "Archive Studies, Library Science, and Information Science: Identities, Contrasts and Perspectives of Interlocution." The second part of the talk was delivered at the seminar and the first part has been added for upcoming publication.)  
*'''An Afterword to Indexing It All: The Subject in the Age of Documentation, Information, and Data'''
+
</p>
Day. R. E. (2016). An Afterword to Indexing It All: The Subject in the Age of Documentation, Information, and Data, ASIS&T Bulletin, January, 2016 http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/bul2.2016.1720420209/full
+
<ul><li><b>Introduction to Philippe Breton's The Culture of the Internet and the Internet as Cult: Social Fears and Religious Fantasies (Translated by David Bade)</b>
 
+
</li></ul>
*'''Information Ethics: Normative and Critical Perspectives'''
+
<p>Day, R.E. (2012). Introduction to Philippe Breton's The Culture of the Internet and the Internet as Cult: Social Fears and Religious Fantasies (Translated by David Bade), Litwin Books, 2011.  
Day. R. E. (2016). Information Ethics: Normative and Critical Perspectives. LOGEION: Filosofia da informação. 2(1). http://revista.ibict.br/fiinf/article/view/1475/1653
+
</p>
 
+
<ul><li><b>From Advocates to Terrorists: Ideology, the State of Exception and State of Emergency, and Political Ethics</b>
*'''Social Media and 'Crooked' Political Discourse (part 1)'''
+
</li></ul>
Day. R. E. (2016). Social Media and 'Crooked' Political Discourse (part 1), Logeion - Filosofia da Informação 3(1) http://revista.ibict.br/fiinf/issue/view/174/showToc  
+
<p>Day, R. E. (2011)."From Advocates to Terrorists: Ideology, the State of Exception and State of Emergency, and Political Ethics." Journal of Information Ethics, 20(2) (Fall, 2011). 65-84. (pre-print)
 
+
</p>
*'''All that is the Case: Documents and Indexicality (On documents and death and life: in memory of the late Professor Eduardo Murguia)'''
+
<ul><li><b>The Aleatory Encounter and the Common Name: Reading Negri Reading Althusser</b>
Day. R. E. (2016). All that is the Case: Documents and Indexicality (On documents and death and life: in memory of the late Professor Eduardo Murguia), Scribe, 22(1). http://www.ibersid.eu/ojs/index.php/scire/issue/current
+
</li></ul>
 
+
<p>Day, R. E. (2011).The Aleatory Encounter and the Common Name: Reading Negri Reading Althusser.Journal of Communication Inquiry. October 2011 35: 362-369 (pre-print)  
===Granty===
+
</p>
 
+
<ul><li><b>Network Mediated Discursive Education: From Computational to Networked Knowledge in the University</b>
*(2015) Special Interest Group in the History and Foundation of Information Science
+
</li></ul>
(SIG-HFIS), Association for Information Science and Technology (ASIST&T), $2,000.
+
<p>Day, R.E. (2012). Network Mediated Discursive Education: From Computational to Networked Knowledge in the University. The Information Society, 28(4). (pre-print)  
 
+
</p>
*(2013) Rob Kling for Social Informatics Fellowship Grant, $3,000. Indiana University,
+
<ul><li><b>The Data--it is Me!' ('Les données--c'est Moi'!)</b>
Bloomington
+
</li></ul>
 
+
<p>Day, R.E. The Data--it is Me!’ (‘Les données--c’est Moi’!). In B. Cronin &amp; C.R. Sugimoto (Eds.), Beyond Bibliometrics: Metrics-based evalution of research. MIT Press. 2014
*(2013) Jesse Fine Grant, Poynter Center for Ethics, $1,250. Indiana University
+
</p>
Bloomington
+
<ul><li><b>Value and the Unseen Producers: Wages for Housework in the Women's Movement in 1970s Italy and the Prosumers of Digital Capital</b>
 
+
</li></ul>
*(2005) With C. Stivale, A. Duggan, M. Giordano, E. Mortenson, J. Richardson. WSU
+
<p>Day, R. (2015). "Value and the Unseen Producers: Wages for Housework in the Women's Movement in 1970s Italy and the Prosumers of Digital Capital," The Information Society 31(1).  
Humanities Center, “Philosophy of Gilles Deleuze” Working Group in the Humanities
+
</p>
 +
<ul><li><b>Aaron Swartz and the Spirit of Information</b>
 +
</li></ul>
 +
<p>Day, R.E. (2015). Aaron Swartz and the Spirit of Information. Logeion: Filososia da Informação. 1(2). <a href="http://revista.ibict.br/index.php/fiinf/issue/view/137/showToc">http://revista.ibict.br/index.php/fiinf/issue/view/137/showToc</a>
 +
</p>
 +
<ul><li><b>An Afterword to Indexing It All: The Subject in the Age of Documentation, Information, and Data</b>
 +
</li></ul>
 +
<p>Day. R. E. (2016). An Afterword to Indexing It All: The Subject in the Age of Documentation, Information, and Data, ASIS&amp;T Bulletin, January, 2016 <a href="http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/bul2.2016.1720420209/full">http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/bul2.2016.1720420209/full</a>
 +
</p>
 +
<ul><li><b>Information Ethics: Normative and Critical Perspectives</b>
 +
</li></ul>
 +
<p>Day. R. E. (2016). Information Ethics: Normative and Critical Perspectives. LOGEION: Filosofia da informação. 2(1). <a href="http://revista.ibict.br/fiinf/article/view/1475/1653">http://revista.ibict.br/fiinf/article/view/1475/1653</a>
 +
</p>
 +
<ul><li><b>Social Media and 'Crooked' Political Discourse (part 1)</b>
 +
</li></ul>
 +
<p>Day. R. E. (2016). Social Media and 'Crooked' Political Discourse (part 1), Logeion - Filosofia da Informação 3(1) <a href="http://revista.ibict.br/fiinf/issue/view/174/showToc">http://revista.ibict.br/fiinf/issue/view/174/showToc</a>
 +
</p>
 +
<ul><li><b>All that is the Case: Documents and Indexicality (On documents and death and life: in memory of the late Professor Eduardo Murguia)</b>
 +
</li></ul>
 +
<p>Day. R. E. (2016). All that is the Case: Documents and Indexicality (On documents and death and life: in memory of the late Professor Eduardo Murguia), Scribe, 22(1). <a href="http://www.ibersid.eu/ojs/index.php/scire/issue/current">http://www.ibersid.eu/ojs/index.php/scire/issue/current</a>
 +
</p>
 +
<h3>Granty</h3>
 +
<ul><li>(2015) Special Interest Group in the History and Foundation of Information Science
 +
</li></ul>
 +
<p>(SIG-HFIS), Association for Information Science and Technology (ASIST&amp;T), $2,000.
 +
</p>
 +
<ul><li>(2013) Rob Kling for Social Informatics Fellowship Grant, $3,000. Indiana University,
 +
</li></ul>
 +
<p>Bloomington
 +
</p>
 +
<ul><li>(2013) Jesse Fine Grant, Poynter Center for Ethics, $1,250. Indiana University
 +
</li></ul>
 +
<p>Bloomington
 +
</p>
 +
<ul><li>(2005) With C. Stivale, A. Duggan, M. Giordano, E. Mortenson, J. Richardson. WSU
 +
</li></ul>
 +
<p>Humanities Center, “Philosophy of Gilles Deleuze” Working Group in the Humanities
 
and the Arts, 2004-2005, $1,500.
 
and the Arts, 2004-2005, $1,500.
 
+
</p>
*(2004) With C. Stivale, A. Duggan, M. Giordano, E. Mortenson, J. Richardson. WSU
+
<ul><li>(2004) With C. Stivale, A. Duggan, M. Giordano, E. Mortenson, J. Richardson. WSU
Humanities Center, “Philosophy of Gilles Deleuze” Working Group in the Humanities
+
</li></ul>
 +
<p>Humanities Center, “Philosophy of Gilles Deleuze” Working Group in the Humanities
 
and the Arts, 2003-2004, $1,500.
 
and the Arts, 2003-2004, $1,500.
 
+
</p>
*(2003) With C. Stivale, M. Giordano, E. Mortenson, J. Richardson. WSU Humanities
+
<ul><li>(2003) With C. Stivale, M. Giordano, E. Mortenson, J. Richardson. WSU Humanities
Center, “Philosophy of Gilles Deleuze” Working Group in the Humanities and the
+
</li></ul>
 +
<p>Center, “Philosophy of Gilles Deleuze” Working Group in the Humanities and the
 
Arts, 2002-2003, $1,500.
 
Arts, 2002-2003, $1,500.
 
+
</p>
*University omnibus grant to develop Wayne State LIS 6080 (Information Technology)
+
<ul><li>University omnibus grant to develop Wayne State LIS 6080 (Information Technology)
into a distance learning course (Spring 2002); course release for the semester.
+
</li></ul>
 
+
<p>into a distance learning course (Spring 2002); course release for the semester.
*With R. Grusin, C. Stivale, B. Watten. WSU Humanities Center, "Digital Culture" Working
+
</p>
Group in the Humanities and the Arts, 2001-2002, $1,000 (for invited speakers).
+
<ul><li>With R. Grusin, C. Stivale, B. Watten. WSU Humanities Center, "Digital Culture" Working
 
+
</li></ul>
*With C. Stivale, B. Watten. WSU Humanities Center, "Digital Culture" Working Group in
+
<p>Group in the Humanities and the Arts, 2001-2002, $1,000 (for invited speakers).
the Humanities and the Arts, 2000-2001, $1,000 (for invited speakers).
+
</p>
 
+
<ul><li>With C. Stivale, B. Watten. WSU Humanities Center, "Digital Culture" Working Group in
*With B. Watten and C. Stivale. WSU Humanities Center Fellowship for Innovative
+
</li></ul>
Projects in the Humanities and Arts, in "Digital Culture," 2000-2001, $2000 (for
+
<p>the Humanities and the Arts, 2000-2001, $1,000 (for invited speakers).
 +
</p>
 +
<ul><li>With B. Watten and C. Stivale. WSU Humanities Center Fellowship for Innovative
 +
</li></ul>
 +
<p>Projects in the Humanities and Arts, in "Digital Culture," 2000-2001, $2000 (for
 
invited speakers).
 
invited speakers).
 
+
</p>
*Fellowship, Obermann Center for Advanced Studies, History of Digital Culture,
+
<ul><li>Fellowship, Obermann Center for Advanced Studies, History of Digital Culture,
University of Iowa, June 2000, $3,000.
+
</li></ul>
 
+
<p>University of Iowa, June 2000, $3,000.
*With Claire McInerney and Wallace Koehler. University of Oklahoma Technology Grant,
+
</p>
May 2000, $13,583 in order to purchase streaming audio/visual workstations.
+
<ul><li>With Claire McInerney and Wallace Koehler. University of Oklahoma Technology Grant,
 
+
</li></ul>
==Použitá literatura==
+
<p>May 2000, $13,583 in order to purchase streaming audio/visual workstations.
Day, R. E., & McInerney, C. R. (2007). Rethinking knowledge management. [electronic resource] : from knowledge artifacts to knowledge processes. Berlin ; London : Springer, 2007.
+
</p>
 
+
<h2>Použitá literatura</h2>
Jump up ^ Perry, A. A. (2015). Book Review. The Journal Of Academic Librarianship, 41523-524. doi:10.1016/j.acalib.2015.06.014
+
<p>Day, R. E., &amp; McInerney, C. R. (2007). Rethinking knowledge management. [electronic resource]&#160;: from knowledge artifacts to knowledge processes. Berlin&#160;; London&#160;: Springer, 2007.
 
+
</p><p>Jump up ^ Perry, A. A. (2015). Book Review. The Journal Of Academic Librarianship, 41523-524. doi:10.1016/j.acalib.2015.06.014
Jump up ^ D, R. (2014) Indexing it All: The Subject in the Age of Documentation, Information, and Data, Ronald E. Day. The MIT Press, Cambridge, Massachusetts, p.2.
+
</p><p>Jump up ^ D, R. (2014) Indexing it All: The Subject in the Age of Documentation, Information, and Data, Ronald E. Day. The MIT Press, Cambridge, Massachusetts, p.2.
 
+
</p><p>Jump up ^ Fidel, R. (2000). Sorting Things Out: Classification and Its Consequences (Book Review). Journal Of Academic Librarianship, 26(5), 370.
Jump up ^ Fidel, R. (2000). Sorting Things Out: Classification and Its Consequences (Book Review). Journal Of Academic Librarianship, 26(5), 370.
+
</p>
 
+
<h2> Externí zdroje </h2>
== Externí zdroje ==
+
<p><span class="fck_mw_references" _fck_mw_customtag="true" _fck_mw_tagname="references">_</span>.
<references/>.
+
</p><p><br />
 
+
<a href="http://ella.slis.indiana.edu/~roday/">http://ella.slis.indiana.edu/~roday/</a> - osobní webová stránka Ronalda E. Daye
 
+
</p><p><a href="https://www.soic.indiana.edu/career/index.html">https://www.soic.indiana.edu/career/index.html</a> - medailon R. E. Daye na Indianské univerzitě
http://ella.slis.indiana.edu/~roday/ - osobní webová stránka Ronalda E. Daye
+
</p><p><a href="http://escholarship.org/uc/item/6vm6s0cv#page-1">http://escholarship.org/uc/item/6vm6s0cv#page-1</a> - rozhovor
 
+
</p><p><br />
https://www.soic.indiana.edu/career/index.html - medailon R. E. Daye na Indianské univerzitě
+
</p><p><span class="fck_mw_template">{{DEFAULTSORT:Day, Ronald E.}}</span>
 
+
</p><br/><span _fcknotitle="true" class="fck_mw_category" sort="Významné_osobnosti_informačních_studií_a_knihovnictví">Významné osobnosti informačních studií a knihovnictví</span> <br/>
http://escholarship.org/uc/item/6vm6s0cv#page-1 - rozhovor
 
 
 
 
 
 
 
{{DEFAULTSORT:Day, Ronald E.}}
 
[[Kategorie:Významné osobnosti informačních studií a knihovnictví]]
 

Verze z 19. 5. 2017, 11:09

Ronald E. Day
Ronald E. Day <br/>[1]
 
-
Datum a
místo úmrtí
naživu
naživu
  naživu
  -
  San Francisco v Kalifornii
  -
Vzdělání Kalifornská univerzita, Indianská univerzita,Bard College
Pracoviště knihovník a profesor na Indianské Univerzitě v Bloomingtnu
  Nejlepší informační vědecká kniha (Indexing It All: The Subjects in the Age of Documentation, Information, and Data (2014))
Známý pro Výzkum kultury, historie informace, dokumentarizace, předseda odboru informačních a knihovnických věd, ředitel programu MLS, moderní kritický teoretik v oblasti knihovnictví a informačních věd

Vzdělání a kariéra

Ronald E. Day je knihovník a profesor na Indianské Univerzitě v Bloomingtnu v odvětví Informační věda a knihovnictví a , ředitelem programu MLS a předsedou odboru informačních a knihovnických věd. Specializuje se na výzkum <a href="http://wiki.knihovna.cz/index.php/Kultura">kultury</a> a historie <a href="http://wiki.knihovna.cz/index.php/Informace">informací</a>, dokumentování, vědění, a <a href="http://wiki.knihovna.cz/index.php/Komunikace">komunikace</a> ve 20. a 21. století. Ronald E. Day je významný akademik na poli knihovnictví a informační vědy, který přispěl první významnou prací o francouzské knihovnici a informační vědkyni 20. století <a href="http://wiki.knihovna.cz/index.php/Suzanne_Briet">Suzanne Brietové</a>, známé jako "Madame Documentation", a publikoval více než čtyřicet prací na rozhraní kritické Teorie a knihovnictví. Day je jedním z mála moderních kritických teoretiků v oblasti knihovnictví a informačních věd, který zakládá většinu své práce v disciplíně rétoriky.

Ronald E. Day získal v roce 1987 magisterské studium filozofie a Ph.D. V srovnávací literatuře v roce 1990 z <a href="http://www.binghamton.edu">Binghamton University</a>. V roce 1993 získal magisterský titul v oboru knihovnictví a informační vědy (<a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Master_of_Library_and_Information_Science">MLIS</a>) z <a href="http://www.berkeley.edu">Kalifornské univerzity v Berkeley</a>.

Od roku 2005 působil jako učitel a výzkumný pracovník na Indianské univerzitě. Před příchodem do IU získal titul Ph.D. ve srovnávací literatuře na státní univerzitě v <a href="http://www.binghamton.edu">New Yorku v Binghamtonu</a> a titul M.L.I.S. na <a href="http://www.berkeley.edu">Kalifornské univerzitě v Berkeley</a>. Na ILS vyučoval Z501 Reference, Z521 Humanities Information, Z640 Seminář v oblasti intelektuální svobody a další kurzy. Je ředitelem programu Master of Science v oboru knihovnictví.

Jeho psaní si získalo respekt ve svém oboru. Získal ocenění Nejlepší informační vědecká kniha, udělené na výroční schůzi Americké společnosti pro vědu a techniku informací (<a href="https://www.asist.org">ASIS & T</a>) v listopadu roku 2015 za jeho knihu <a href="https://mitpress.mit.edu/books/indexing-it-all">Indexing it All: The Subject in the Age of Documentation, Information, and Data through MIT Press</a>.

Dosažené vzdělání

Biografie

Zaměstnání a zkušenosti s učením

Profesor, Oddělení informační vědy a knihovnictví, Fakulta Informatiky a Výpočetní techniky, Indiana University Bloomington (2016-)

Docent (na postu funkčního období), Informační věda a knihovnictví, Indiana University (2006–2015)

Visiting Assistant Professor, Informační věda a knihovnictví, Indiana University (2005-2006)

Odborný asistent, Program Knihovnictví a Informační vědy, Wayne State University (2000-2005)

Visiting Assistant Professor, Knihovnictví a infomační studia, Univerzita v Oklahomě (1999-2000)

Vedoucí knihovny, The Athenian School (Danville, CA), srpen 1996 - červen 1998.

Kvalifikovaný knihovník, Laney College (Oakland, CA), srpen 1994 - červen 1996.

Asistent knihovníka, The College Preparatory School (Oakland, CA), leden 1994 - červenec 1996.

Praktikant, Stanfordská Univerzita (1993) Učitel filozofie (filozofie náboženství), Dominican College (1992)

Učitel angličtiny, filozofie and Composition Departments (Kompozice kritického myšlení, vrcholová literatura, organizační etika), Univerzita San Francisco (1990-1993)

Asistent profesora angličtiny a humanitní vědy (kompozice, kritické myšlení), Armstrong College, Berkeley, CA, (1988-1989)

Asistent učitele, filozofie, Stání Univerzita New York v Binghamtonu (1986- 1987)

Asistent absolvent, Komparativní literatura, Stání Univerzita New York v Binghamtonu (1984-1987)

Oblasti ,které Ronald E. Day učil na Indiana University Bloomington

 • Referenční služby (přejmenované, uživatelské služby a nástroje)
 • Seminář v oblasti intelektuální svobody
 • Humanitní vědy
 • Témata v knihovnictví a informační vědě
 • Informační etika (vysokoškolské, pro divizi informatiky, SoIC)

Výzkum a filozofie

Profesor Day zpochybňuje nadšený předpoklad, že informační věk je na nás a že mění naše životy k lepšímu. Domnívá se, že rétorika informačního věku "je geograficky i časově dekonstruována a že geografie - ve smyslu kultury - je historicky narušena." [Day, R. & Pyati, A. (2005).We Must Now All Be Information Professionals”: An Interview with Ron Day retrieved from http://escholarship.org/uc/item/6vm6s0cv#page-2] Tento předpoklad zakládá na své zkušenosti bydlení v Detroitu v Michiganu, kam se přestěhoval poté, co žil v San Franciscu v Kalifornii. Ve srovnání se dvěma regiony Day tvrdí, že Kalifornie má "mytologický stav obklopený rétorickou aurou, a je pokroková", proto se dá popsat jako "modernistické tropy" [Day, R. & Pyati, A. (2005).We Must Now All Be Information Professionals”: An Interview with Ron Day retrieved from http://escholarship.org/uc/item/6vm6s0cv#page-2].

Jeho výzkumný přístup se zaměřuje na kritické informační studie a kritickou informatiku a na popředí jeho analýzy v rétorických, koncepčních a historických aspektech informací a dokumentace. [Ronald E. Day (n.d.) retrieved from https://www.ils.indiana.edu/people/profile.html?profile_id=5]

Publikace

Knihy

 • Indexing It All: The Subjects in the Age of Documentation, Information, and Data (2014)

V této knize Ronald E. Day představuje kritickou historii moderní dokumentace. Soustředí se hlavně na dokumentární index a vychází z práce francouzské dokumentaristky <a href="http://wiki.knihovna.cz/index.php/Suzanne_Briet">Suzanne Briet</a>. Day zkoumá pochopení a použití indexů. Indexy vycházejí z explicitních profesních struktur, které zprostředkovaly uživatele a dokumenty jako implicitní infrastrukturní zařízení používaná v každodenních informačních a komunikačních činnostech. K tomu dochází ve třech epistemologických obdobích v zastoupení jednotlivců a skupin. Nejprve ve formě dokumentů, pak informací a nakonec údajů. Ronald E. Day zkoumá pět případů moderní dokumentace. Např.: posun od dokumentace k informační vědě a doprovodnou transformaci osob a textů na uživatele a informace. Využití sociálních médií algoritmů, další podřízení osob a textů. Pokusy o vybudování androidů tak, aby ztělesňovaly lidskou agenturu v informačním systému. Day považuje stav <a href="https://cs.wikipedia.org/wiki/Kritika">[n]</a> kritiky a úsudku v době, kdy lidé a jejich úsudky jsou stále více zprostředkovávány, přemisťovány a nahrazovány moderními dokumentárními postupy.


 • The Modern Invention of Information: Discourse, History, and Power (2001)

Obsahem této knihy je pokus "pochopit propojení různých historických proudů do diskuse o" informací ". To se děje z pohledu literární a kritické teorie s cílem porozumět tomu, jak je pojem "informace" zakotven v moderní kultuře. " Wilson, T. (2002) The Modern Invention of Information [Book Review] retrieved from http://www.informationr.net/ir/reviews/revs072.html


 • What is Documentation?: English Translation of the Classic French Text (2006)

Day popisuje příběh <a href="http://wiki.knihovna.cz/index.php/Suzanne_Briet">Suzanne Brietové</a>, francouzské knihovnice, autorky, historičky, básnířky a autorky Qu'est-ce que la dokumentace? ("What is Documentation?"). V jejím díle vidí <a href="http://wiki.knihovna.cz/index.php/Suzanne_Briet">Suzanne Brietová</a> "dokumentaci jako pohyb směrem ke koordinaci organizační činnosti prostřednictvím standardizace." Day, R. E. (2001) The modern invention of information: discourse, history and power. Carbondale, IL


 • Rethinking Knowledge Management: From Knowledge Artifacts to Knowledge Processes. (2007)

Tato kniha je upravená sbírka na které Ronald E. Day spolupracoval s s Clairem R. McInerneyem. Kniha se zabývá základními problémy řízení znalostí a znalostních procesů. Konkrétně se eseje zabývají vnímáním znalostního managementu v organizacích a společnostech, které přesahují tradiční získávání a zpracování informací tím, že upřednostňují tvůrčí potenciál lidského projevu, komunikace a smysluplného osobního a společenského života. Day, R. E., & McInerney, C. R. (2007). Rethinking knowledge management. [electronic resource] : from knowledge artifacts to knowledge processes. Berlin ; London : Springer, 2007.

Články a kapitoly knih

 • Animal Songs: Translation, Community, the Question of the 'Animal' : Information (1994)

Day, R. E. (1996). Animal Songs: Translation, Community, the Question of the 'Animal': Information. Standpoints.

 • Diagrammatic Bodies (1994/1998)

Day, R. E. (1998). Diagrammatic Bodies. In R. C. H. Chia (Ed.), Organized Worlds: Explorations in Technology and Organization with Robert Cooper (pp. 95-107). Routledge.

 • Beyond the Oedipus Age: Professionalism and Information (1966)

Day, R. E. (1997). Beyond the Oedipus Age: Professionalism and Information. Journal of Education for Library and Information Science, 38(1), 54-63.

 • Paul Otlet's Book and the Writing of Social Space (1997)

Day, R. E. (1997). Paul Otlet's Book and the Writing of Social Space. In T. B. Hahn & M. Buckland (Eds.), Historical Studies in Information Science (pp. 42-50). Information Today.

 • Tropes, History, and Ethics in Professional Discourse and Information Science (2000)

Day, R. E. (2000). Tropes, History, and Ethics in Professional Discourse and Information Science. Journal of the American Society for Information Science, 51(5), 469-475.

 • The "Conduit Metaphor" and The Nature and Politics of Information Studies (2000)

Day, R. E. (2000). The 'Conduit Metaphor' and the Nature and Politics of Information Studies. Journal of the American Society for Information Science, 51(9), 805-811

 • Critical Theory and Bibliography in Cross-disciplinary Environments (2001)

Day, R. E. (2001). Critical Theory and Bibliography in Cross-disciplinary Environments. In D. W. Foster (Ed.), International Bibliography (pp. 89-104). McFarland & Co.

 • Totality and Representation: A History of Knowledge Management Through European Documentation, Critical Modernity, and Post-Fordism (2001)

Day, R. E. (2001). Totality and Representation: A History of Knowledge Management Through European Documentation, Critical Modernity, and Post-Fordism. Journal of the American Society for Information Science and Technology 52(9), 724-735.

 • Social Capital, Value, and Measure: Antonio Negri's Challenge to Capitalism (2002)

Day, R. E. (2002). Social Capital, Value, and Measure: Antonio Negri's Challenge to Capitalism. Journal of the American Society for Information Science and Technology 53(12), 1074-1082.

 • Community as Event (2004)

Day, R. E. (2004). Community as Event. Library Trends 52(3), 408-426.

 • The Erasure and Construction of History for the Information Age: Positivism and Its Critics (2004)

Day, R. E. (2004). The Erasure and Construction of History for the Information Age: Positivism and its Critics. In L. Rabinowitz (Ed.), Memory Bytes: History, Technology, and Digital Culture (pp. 76-96). Duke University Press.

 • Istruzione Basata sul Web: L'importanza della Teoria nella Practica (2004)

Day, R. E. (2004). Strumenti e modelli per la formazione, ed., Bruno Tellia. Udine, Italy: Forum, 2004.

 • Clearing Up "Implicit Knowledge": Implications for Knowledge Management, Information Science, Psychology, and Social Epistemology (2005)

Day, R. E. (2005). Clearing Up "Implicit Knowledge": Implications for Knowledge Management, Information Science, Psychology, and Social Epistemology. Journal of the American Society for Information Science and Technology 56(6), 630-635.

 • Surface: Material Infrastructure for Space (2005)

Day, R. E. (2005). 'Surface': Material Infrastructure for Space. In P. Turner and E. Davenport (Eds.), Spaces, Spatiality, and Technology (pp. 139-150). Springer-Verlag.

 • Notes on Infrastructure and Development (2006)

Day, R.E. (2006). Notes on Infrastructure and Development. Detroit, i.e., Infrastructure, spring 2006.

 • Kling and the "Critical": Social Informatics and Critical Informatics (2007)

Day, R.E. (2007). Kling and the "Critical": Social Informatics and Critical Informatics. Journal of the American Society for Information Science and Technology 58 (4), 2007.

 • Knowing and Indexical Psychology (2007)

Day, R.E. (2007). "Knowing and Indexical Psychology" in McInerney, C., and R.E. Day (Eds) (2007). Rethinking Knowledge Management: From Knowledge Artifacts to Knowledge Processes. Berlin: Springer. 331-348.

 • Works and Representation (2008)

Day, R. E. (2008). Works and Representation. Journal of the American Society for Information Science and Technology. 59(10). 644-652.

 • (Digital) Experiences (2010)

Day, R.E., & Ekbia, H.R. (2010). (Digital) Experiences. First Monday, 15(6-7) (June). <a href="http://www.uic.edu/htbin/cgiwrap/bin/ojs/index.php/fm/article/view/3024/2562">http://www.uic.edu/htbin/cgiwrap/bin/ojs/index.php/fm/article/view/3024/2562</a>

 • The Self-Imposed Limits of Library and Information Science: Remarks On the Discipline, On the Profession, On the University, and On the State of "Information" in the U.S. at Large Today (2010)

Day, R. E. (2010). "The Self-Imposed Limits of Library and Information Science: Remarks On the Discipline, On the Profession, On the University, and On the State of "Information" in the U.S. at Large Today." Interactions 6(2). (Lecture delivered to the students of the Department of Information Studies, UCLA, Feb. 25, 2010) <a href="http://escholarship.org/uc/item/0jr2h7w5">http://escholarship.org/uc/item/0jr2h7w5</a>

 • Deleuze e Guattari e a Psicologia Cognitiva, IA e IHC: investigando possíveis conexões e diferenças. (Deleuze and Guattari's Works and Cognitive Psychology, AI, and HCI: Investigating the Possible Differences and Connections)

Day, Ronald E. (2010). Deleuze e Guattari e a Psicologia Cognitiva, IA e IHC: investigando possíveis conexões e diferenças. (Deleuze and Guattari's Works and Cognitive Psychology, AI, and HCI: Investigating the Possible Differences and Connections). InCID: Revista de Ciência da Informação e Documentação 1(2). <a href="http://revistas.ffclrp.usp.br/incid/issue/current">http://revistas.ffclrp.usp.br/incid/issue/current</a>

 • Psychoanalysis: Freud, Lacan, and Deleuze and Guattari.

Day, R.E., and Lau, A.J. (2010). Psychoanalysis: Freud, Lacan, and Deleuze and Guattari. In Critical Theory in Library and Information Science: Exploring the Social from Across the Disciplines. Ed., Gloria J. Leckie, Lisa M. Give and John Buschman. Santa Barbara, CA: Libraries Unlimited.

 • Martin Heidegger's Critique of Informational Modernity

Day, R.E. (2010). Martin Heidegger's Critique of Informational Modernity (forthcoming, 2010). In Critical Theory in Library and Information Science: Exploring the Social from Across the Disciplines. Ed., Gloria J. Leckie, Lisa M. Give and John Buschman. Santa Barbara, CA: Libraries Unlimited.

 • Death of the User: Reconceptualizing Subjects, Objects, and Their Relations

Day, R. E. (2011). Death of the User: Reconceptualizing Subjects, Objects, and Their Relations. Journal of the American Society for Information Science and Technology. 62(1):78-88, 2011

 • The Episteme of Information and the Place of Need: the Contributions of (L)IS

Day, R. E. (2011). Keynote talk for the Post-Graduate Program in Information Sciences of the Universidade Federal Fluminense's (Rio de Janeiro, Brazil) Seminar on Information Studies on September 26, 2011; organized by Professor Eduardo Murguia. The seminar's theme was "Archive Studies, Library Science, and Information Science: Identities, Contrasts and Perspectives of Interlocution." The second part of the talk was delivered at the seminar and the first part has been added for upcoming publication.)

 • Introduction to Philippe Breton's The Culture of the Internet and the Internet as Cult: Social Fears and Religious Fantasies (Translated by David Bade)

Day, R.E. (2012). Introduction to Philippe Breton's The Culture of the Internet and the Internet as Cult: Social Fears and Religious Fantasies (Translated by David Bade), Litwin Books, 2011.

 • From Advocates to Terrorists: Ideology, the State of Exception and State of Emergency, and Political Ethics

Day, R. E. (2011)."From Advocates to Terrorists: Ideology, the State of Exception and State of Emergency, and Political Ethics." Journal of Information Ethics, 20(2) (Fall, 2011). 65-84. (pre-print)

 • The Aleatory Encounter and the Common Name: Reading Negri Reading Althusser

Day, R. E. (2011).The Aleatory Encounter and the Common Name: Reading Negri Reading Althusser.Journal of Communication Inquiry. October 2011 35: 362-369 (pre-print)

 • Network Mediated Discursive Education: From Computational to Networked Knowledge in the University

Day, R.E. (2012). Network Mediated Discursive Education: From Computational to Networked Knowledge in the University. The Information Society, 28(4). (pre-print)

 • The Data--it is Me!' ('Les données--c'est Moi'!)

Day, R.E. The Data--it is Me!’ (‘Les données--c’est Moi’!). In B. Cronin & C.R. Sugimoto (Eds.), Beyond Bibliometrics: Metrics-based evalution of research. MIT Press. 2014

 • Value and the Unseen Producers: Wages for Housework in the Women's Movement in 1970s Italy and the Prosumers of Digital Capital

Day, R. (2015). "Value and the Unseen Producers: Wages for Housework in the Women's Movement in 1970s Italy and the Prosumers of Digital Capital," The Information Society 31(1).

 • Aaron Swartz and the Spirit of Information

Day, R.E. (2015). Aaron Swartz and the Spirit of Information. Logeion: Filososia da Informação. 1(2). <a href="http://revista.ibict.br/index.php/fiinf/issue/view/137/showToc">http://revista.ibict.br/index.php/fiinf/issue/view/137/showToc</a>

 • An Afterword to Indexing It All: The Subject in the Age of Documentation, Information, and Data

Day. R. E. (2016). An Afterword to Indexing It All: The Subject in the Age of Documentation, Information, and Data, ASIS&T Bulletin, January, 2016 <a href="http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/bul2.2016.1720420209/full">http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1002/bul2.2016.1720420209/full</a>

 • Information Ethics: Normative and Critical Perspectives

Day. R. E. (2016). Information Ethics: Normative and Critical Perspectives. LOGEION: Filosofia da informação. 2(1). <a href="http://revista.ibict.br/fiinf/article/view/1475/1653">http://revista.ibict.br/fiinf/article/view/1475/1653</a>

 • Social Media and 'Crooked' Political Discourse (part 1)

Day. R. E. (2016). Social Media and 'Crooked' Political Discourse (part 1), Logeion - Filosofia da Informação 3(1) <a href="http://revista.ibict.br/fiinf/issue/view/174/showToc">http://revista.ibict.br/fiinf/issue/view/174/showToc</a>

 • All that is the Case: Documents and Indexicality (On documents and death and life: in memory of the late Professor Eduardo Murguia)

Day. R. E. (2016). All that is the Case: Documents and Indexicality (On documents and death and life: in memory of the late Professor Eduardo Murguia), Scribe, 22(1). <a href="http://www.ibersid.eu/ojs/index.php/scire/issue/current">http://www.ibersid.eu/ojs/index.php/scire/issue/current</a>

Granty

 • (2015) Special Interest Group in the History and Foundation of Information Science

(SIG-HFIS), Association for Information Science and Technology (ASIST&T), $2,000.

 • (2013) Rob Kling for Social Informatics Fellowship Grant, $3,000. Indiana University,

Bloomington

 • (2013) Jesse Fine Grant, Poynter Center for Ethics, $1,250. Indiana University

Bloomington

 • (2005) With C. Stivale, A. Duggan, M. Giordano, E. Mortenson, J. Richardson. WSU

Humanities Center, “Philosophy of Gilles Deleuze” Working Group in the Humanities and the Arts, 2004-2005, $1,500.

 • (2004) With C. Stivale, A. Duggan, M. Giordano, E. Mortenson, J. Richardson. WSU

Humanities Center, “Philosophy of Gilles Deleuze” Working Group in the Humanities and the Arts, 2003-2004, $1,500.

 • (2003) With C. Stivale, M. Giordano, E. Mortenson, J. Richardson. WSU Humanities

Center, “Philosophy of Gilles Deleuze” Working Group in the Humanities and the Arts, 2002-2003, $1,500.

 • University omnibus grant to develop Wayne State LIS 6080 (Information Technology)

into a distance learning course (Spring 2002); course release for the semester.

 • With R. Grusin, C. Stivale, B. Watten. WSU Humanities Center, "Digital Culture" Working

Group in the Humanities and the Arts, 2001-2002, $1,000 (for invited speakers).

 • With C. Stivale, B. Watten. WSU Humanities Center, "Digital Culture" Working Group in

the Humanities and the Arts, 2000-2001, $1,000 (for invited speakers).

 • With B. Watten and C. Stivale. WSU Humanities Center Fellowship for Innovative

Projects in the Humanities and Arts, in "Digital Culture," 2000-2001, $2000 (for invited speakers).

 • Fellowship, Obermann Center for Advanced Studies, History of Digital Culture,

University of Iowa, June 2000, $3,000.

 • With Claire McInerney and Wallace Koehler. University of Oklahoma Technology Grant,

May 2000, $13,583 in order to purchase streaming audio/visual workstations.

Použitá literatura

Day, R. E., & McInerney, C. R. (2007). Rethinking knowledge management. [electronic resource] : from knowledge artifacts to knowledge processes. Berlin ; London : Springer, 2007.

Jump up ^ Perry, A. A. (2015). Book Review. The Journal Of Academic Librarianship, 41523-524. doi:10.1016/j.acalib.2015.06.014

Jump up ^ D, R. (2014) Indexing it All: The Subject in the Age of Documentation, Information, and Data, Ronald E. Day. The MIT Press, Cambridge, Massachusetts, p.2.

Jump up ^ Fidel, R. (2000). Sorting Things Out: Classification and Its Consequences (Book Review). Journal Of Academic Librarianship, 26(5), 370.

Externí zdroje

_.


<a href="http://ella.slis.indiana.edu/~roday/">http://ella.slis.indiana.edu/~roday/</a> - osobní webová stránka Ronalda E. Daye

<a href="https://www.soic.indiana.edu/career/index.html">https://www.soic.indiana.edu/career/index.html</a> - medailon R. E. Daye na Indianské univerzitě

<a href="http://escholarship.org/uc/item/6vm6s0cv#page-1">http://escholarship.org/uc/item/6vm6s0cv#page-1</a> - rozhovorVýznamné osobnosti informačních studií a knihovnictví