OECD: Porovnání verzí

Z WikiKnihovna
Řádek 22: Řádek 22:
  
  
==Členské státy===
+
==Členské státy==
  
 
==Rozdělení==
 
==Rozdělení==
 
Wireframe můžeme dělit na několik typů od nejjednoduššího nákresu až po podrobný proklikávací model informačního systému nebo rozsáhlých webových stránek.
 
 
 
'''Textový wireframe''': slovně definuje obsah a funkční prvky stránky. Využití wireframe je spíše okrajové, řeší jen hrubé myšlenky a naznačuje co je a není možné.
 
 
'''Stručný či blokový wireframe''': definuje rozložení obsahu a funkčních prvků pomocí polí se stručným textovým komentářem. Jednotlivé bloky definují pozici a proporci textových i grafických prvků na stránce.
 
 
'''Podrobný wireframe''': do detailu ukazuje pozice na stránce/stránkách. Může pracovat s finálními texty, obrázky, tabulkami, apod. Podrobně popisuje chování stránky, její směřování, napojení, atd. Tento druh se používá u komplikovanějších a náročnějších řešení.
 
 
'''Proklikávací či hypertextový wireframe''': jedná se o ještě podrobnější WF než v předchozím bodě. Největší rozdíl je v jeho chování, předchozí varianty byly statické obrázky, kdežto zde se jedná o proklikávací model, který obsahuje provázanost a smysl celého systému. Toto řešení se používá jen v nejnáročnějších případech (intranet; extranet; B2B portál, B2C portál s napojením na informační systém, apod.).
 
  
 
== Nástroje ==
 
== Nástroje ==
 
MS Powerpoint, MS Word - vhodné pro tvorbu textových a hrubých blokových wireframů.
 
 
MS Visio (pro Windows), OmniGraffle (pro Mac) - dokáže také export do HTML, vhodný pro podrobný a proklikávací wireframe, existují hotové wireframe vzory tzv. stencils (obrazce).
 
 
SmartDraw, Axure, Adobe Flash, Adobe Illustrator nebo MS Excel.
 
 
  
 
== Poznámky ==
 
== Poznámky ==
Řádek 51: Řádek 33:
  
 
==Použité zdroje==
 
==Použité zdroje==
 
* VÁGNER, T. E-learning jako podpora prezenčního studia na střední škole. Brno, 2010. 58 s. Diplomová práce na Fakultě Informatiky Masarykovy univerzity. Vedoucí diplomové práce Tomáš Pitner.
 
* ŠÁCHA, D. Návrh a realizace portálu integrací webových aplikací. Brno, 2009. 36. Diplomová práce na Fakultě Informatiky Masarykovy univerzity. Vedoucí diplomové práce Pavel Minařík.
 
* Co je wireframe a proč je využíván při vývoji webu. [online]. [cit. 2012-05-21]. Dostupný z WWW: <http://blog.wsimarketing.cz/co-je-wireframe-a-proc-je-vyuzivan-pri-vyvoji-webu>
 
* Jak funguje wireframe? [online]. [cit. 2012-05-21]. Dostupný z WWW: <http://www.symbio.cz/clanky/jak-funguje-wireframe.html>
 

Verze z 10. 12. 2012, 12:36

Autor: Václav Kůs

Klíčová slova: OECD

Synonyma:

Související pojmy:

nadřazené - web

podřazené - ---


Charakteristika

OECD (z angl. Organisation for Economic Co-operation and Development) je organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj. Jedná se o mezivládní organizace 34 ekonomicky nejrozvinutějších států světa, které přijaly principy demokracie a tržní ekonomiky. OECD vznikla v roce 1961 (zakládací dokument byl podepsán 14. prosince 1960) transformací Organizace pro evropskou hospodářskou spolupráci (OEEC), která byla původně zřízena roku 1948 k administraci poválečného Marshallova plánu. OECD koordinuje ekonomickou a sociálně-politickou spolupráci členských zemí, zprostředkovává nové investice, prosazuje liberalizaci mezinárodního obchodu. Cílem OECD je napomáhat k dalšímu ekonomickému rozvoji, potlačení nezaměstnanosti, stabilizaci a rozvoji mezinárodních finančních trhů. Mezi hlavní orgány OECD patří rada, složená z ministrů, coby zástupců členských zemí, dále výkonný výbor, sekretariát v čele s generálním tajemníkem a několik odborných komisí. Sídlem sekretariátu OECD je Château de la Muette v Paříži.


Činnost

Členské státy

Rozdělení

Nástroje

Poznámky


Použité zdroje