Leckie, Gloria J.: Porovnání verzí

Z WikiKnihovna
Řádek 13: Řádek 13:
 
== Profesní život ==
 
== Profesní život ==
  
Po obdržení bakalářského titulu z Geografie na Windsorské univerzitě Gloria Leckie absolvovala studium MLIS (Master of Library and Information Sudies) v roce 1974 na Western a více než deset let pracovala jako profesionální knihovnice. Poté se vrátila zpět na Western, aby si dokončila Magisterské a doktorantské studium v oblasti geografie a získává tituly MA a PhD (Mgr. a PhDr.) Během svého doktorantského studia vyučuje katalogizaci a klasifikaci v programu MLIS, stává se asistentkou děkana, a to na dobu sedmi let (2000 - 2007). Krátce zastává také roli děkana Fakulty Informačních a Mediálních studií. V roce 2011 Gloria odchází do důchodu, ale pokračuje na Western jako Faculty Associate ve spolupráci s Teaching Support Centre. Gloria stále uplatňuje své odborné znalosti získané z dlouholeté lektorské praxe. 
+
Po obdržení bakalářského titulu z Geografie na Windsorské univerzitě Gloria Leckie absolvovala studium MLIS (Master of Library and Information Sudies) v roce 1974 na Western a více než deset let pracovala jako profesionální knihovnice. Poté se vrátila zpět na Western univerzitě Ontário, aby si dokončila Magisterské a doktorantské studium v oblasti geografie a získává tituly MA a PhD (Mgr. a PhDr.) Během svého doktorantského studia vyučuje katalogizaci a klasifikaci v programu MLIS, stává se asistentkou děkana, a to na dobu sedmi let (2000 - 2007). Krátce zastává také roli děkana Fakulty Informačních a Mediálních studií. &nbsp;<span style="text-align: justify;">Gloria i nadále působí jako profesorka a vědkyně na Western univerzitě Ontario v magisterském vzdělávacím programu pro knihovnickou a informační vědu (LIS - Library and Information Science) se specializací na katalogizaci, akademické knihovnicví (librarianship), chování v informačním vyhledávání (seeking) a na definování knihovny jako místa (library as place).&nbsp;</span>V roce 2011 Gloria odchází do důchodu, ale pokračuje na Western univerzitě Ontário jako Faculty Associate ve spolupráci s Teaching Support Centre. Gloria stále uplatňuje své odborné znalosti získané z dlouholeté lektorské i vědecké praxe.&nbsp;
<p style="text-align: justify;">Od roku 2008 je Gloria členkou&nbsp;[http://www.londonpubliclibrary.ca/ London Public Library]&nbsp;(Veřejná knihovna v Londýně, Ontário, Kanada), kde v roce 2014 byla jmenována do funkce předsedy Rady pro veřejnou knihovnu. Od svého příchodu poskytuje odborné a akademické znalosti z prostředí knihoven. V rámci své práce pro London Public Library se podílela na tvorbě [http://www.londonpubliclibrary.ca/page/strategic-plan-2014-2017 Strategického plánu pro knihovnu na roky 2014-2017]. Tento strategický plán definoval veřejnou knihovnu jako komunitní prostor. Cílem Strategického plánu je vytvořit z knihovny přívětivější a dynamičtější místo.Do Rady pro veřejnou knihovnu rovněž přináší zkušenosti se spoluprácí s neziskovými organizacemi.</p><p style="text-align: justify;">Před příchodem do London Public Library pracovala Gloria jako profesorka a vědkyně na Western univerzitě Ontario. V magisterském vzdělávacím programu pro knihovnickou a informační vědu (LIS - Library and Information Science) se specializovala na katalogizaci, akademické knihovnicví (librarianship), chování v informačním vyhledávání (seeking) a na definování knihovny jako místa (library as place).</p><p style="text-align: justify;">Velkou část svého života se Gloria věnuje výzkumům a publikování, které se zaměřuje na různé aspekty informační gramotnosti akademických knihoven informačního vyhledávání (seeking), knihovny jako místa (library as place) a kritickým teoriím v LIS.</p><p style="text-align: justify;">She is also Vice Chair of the London Public Library Board, and a research mentor/consultant to the Librarians’ Research Institute of the Canadian Associate of Research Libraries.</p><p style="text-align: justify;">Po odchodu do důchodu je Gloria stále aktivní a to nejenom na poli LIS, &nbsp;kde pokračuje ve spolupráci s Teaching Support Centre na Western universitě jako “teaching fellow” a je zodpovědná za téma graduate education.</p><p style="text-align: justify;">Pro autentičnost projevu je možné si [https://arts-ed.csu.edu.au/__data/assets/mp3_file/0007/366541/Gloria-Leckie-Presentation.mp3 poslechnout záznam] z prezentace, za kterou byla Glorie oceněna. Podklady pro poslech jsou přiloženy [https://arts-ed.csu.edu.au/__data/assets/pdf_file/0005/366539/Leckie-slides.pdf zde].</p>
+
<p style="text-align: justify;">Od roku 2008 je Gloria členkou&nbsp;[http://www.londonpubliclibrary.ca/ London Public Library]&nbsp;(Veřejná knihovna v Londýně, Ontário, Kanada), kde v roce 2014 byla jmenována do funkce předsedy Rady pro veřejnou knihovnu. Od svého příchodu poskytuje odborné a akademické znalosti z prostředí knihoven. V rámci své práce pro London Public Library se podílela na tvorbě [http://www.londonpubliclibrary.ca/page/strategic-plan-2014-2017 Strategického plánu pro knihovnu na období 2014-2017], jež definoval veřejnou knihovnu jako komunitní prostor. Cílem Strategického plánu je vytvořit z knihovny přívětivější a dynamičtější místo. Do Rady pro veřejnou knihovnu rovněž přináší zkušenosti se spoluprací s neziskovými organizacemi.</p><p style="text-align: justify;">Velkou část svého života se Gloria věnuje výzkumům a publikování, které se zaměřuje na různé aspekty informační gramotnosti akademických knihoven informačního vyhledávání (seeking), knihovny jako místa (library as place) a kritickým teoriím v LIS.</p><p style="text-align: justify;">She is also Vice Chair of the London Public Library Board, and a research mentor/consultant to the Librarians’ Research Institute of the Canadian Associate of Research Libraries.</p><p style="text-align: justify;">Po odchodu do důchodu je Gloria stále aktivní a to nejenom na poli LIS, &nbsp;kde pokračuje ve spolupráci s Teaching Support Centre na Western universitě jako “teaching fellow” a je zodpovědná za téma graduate education.</p><p style="text-align: justify;">Pro autentičnost projevu je možné si [https://arts-ed.csu.edu.au/__data/assets/mp3_file/0007/366541/Gloria-Leckie-Presentation.mp3 poslechnout záznam] z prezentace, za kterou byla Glorie oceněna. Podklady pro poslech jsou přiloženy [https://arts-ed.csu.edu.au/__data/assets/pdf_file/0005/366539/Leckie-slides.pdf zde].</p>
 +
 
 
== Zájmy<br/> ==
 
== Zájmy<br/> ==
  

Verze z 21. 5. 2017, 17:50


Gloria Jean Leckie je Kanadská emeritní profesorka, která působila na fakultě Informatiky a mediálních studií (Faculty of Information & Media Studies) University of Western,Ontario. Zabývá se akademickým knihovnictvím a informačním chováním. V červnu 2011 odešla do penze.

Informace v medailonku Glorie J.Leckie jsou podloženy soukromou e-mailovou komunikací s Glorii Leckie. S jejím laskavým souhlasem mohou být zveřejněny.Gloria J. Leckie

thumb [1]
 
-
Datum a
místo úmrtí
dosud žije
-
  -
  -
  London, Ontario, Kanada
  kanadské
Vzdělání
Pracoviště emeritní profesorka University of Western Ontario
 
Známý pro výzkumy v oblasti knihovnictví a informační vědy

Život

Profesní život

Po obdržení bakalářského titulu z Geografie na Windsorské univerzitě Gloria Leckie absolvovala studium MLIS (Master of Library and Information Sudies) v roce 1974 na Western a více než deset let pracovala jako profesionální knihovnice. Poté se vrátila zpět na Western univerzitě Ontário, aby si dokončila Magisterské a doktorantské studium v oblasti geografie a získává tituly MA a PhD (Mgr. a PhDr.) Během svého doktorantského studia vyučuje katalogizaci a klasifikaci v programu MLIS, stává se asistentkou děkana, a to na dobu sedmi let (2000 - 2007). Krátce zastává také roli děkana Fakulty Informačních a Mediálních studií.  Gloria i nadále působí jako profesorka a vědkyně na Western univerzitě Ontario v magisterském vzdělávacím programu pro knihovnickou a informační vědu (LIS - Library and Information Science) se specializací na katalogizaci, akademické knihovnicví (librarianship), chování v informačním vyhledávání (seeking) a na definování knihovny jako místa (library as place). V roce 2011 Gloria odchází do důchodu, ale pokračuje na Western univerzitě Ontário jako Faculty Associate ve spolupráci s Teaching Support Centre. Gloria stále uplatňuje své odborné znalosti získané z dlouholeté lektorské i vědecké praxe. 

Od roku 2008 je Gloria členkou London Public Library (Veřejná knihovna v Londýně, Ontário, Kanada), kde v roce 2014 byla jmenována do funkce předsedy Rady pro veřejnou knihovnu. Od svého příchodu poskytuje odborné a akademické znalosti z prostředí knihoven. V rámci své práce pro London Public Library se podílela na tvorbě Strategického plánu pro knihovnu na období 2014-2017, jež definoval veřejnou knihovnu jako komunitní prostor. Cílem Strategického plánu je vytvořit z knihovny přívětivější a dynamičtější místo. Do Rady pro veřejnou knihovnu rovněž přináší zkušenosti se spoluprací s neziskovými organizacemi.

Velkou část svého života se Gloria věnuje výzkumům a publikování, které se zaměřuje na různé aspekty informační gramotnosti akademických knihoven informačního vyhledávání (seeking), knihovny jako místa (library as place) a kritickým teoriím v LIS.

She is also Vice Chair of the London Public Library Board, and a research mentor/consultant to the Librarians’ Research Institute of the Canadian Associate of Research Libraries.

Po odchodu do důchodu je Gloria stále aktivní a to nejenom na poli LIS,  kde pokračuje ve spolupráci s Teaching Support Centre na Western universitě jako “teaching fellow” a je zodpovědná za téma graduate education.

Pro autentičnost projevu je možné si poslechnout záznam z prezentace, za kterou byla Glorie oceněna. Podklady pro poslech jsou přiloženy zde.

Zájmy

Mezi největší koníčky Glorie Leckie patří návrh a výroba šperků. Svému koníčku se naplno začala věnovat po odchodu do důchodu a stal se její druhou kariérou. Název Black Cat vznikl podle Gloriiny milované kočky. V současné době pracuje Gloria jako nezávislý výrobce a návrhář šperků. Gloria se v rámci výroby šperků zaměřuje na kvalitní práci, snaží se nakupoovat ty kvalitní komponenty, ze kterých vyrábí pouze omezené množství originálních šperků. Některé její šperky josu jedinečné. Výroba šperků, je kreativní prací Glorie Leckie a jak sama říká: „Výroba šperků je moje láska, která mi vrací úsměv na tvář“ .Její šperky si je lze prohlédnout na webových stránkách Black Cat Jewellery.

Glorie je velkou milovnicí zvířat, společnost ji dělají kočky.  Kromě výroby šperků a chovu koček se Gloria věnuje četbě. Mezi její oblíbené žánry patří autobiografie, knihy o záhadách, dobrodružné knihy a cestopisy. Gloria se také zasazuje o záchranu volně žijících živočichů a ochraně zvířat. Ve zbývajícím volném čase je Glorie velmi aktivní člověk, ráda place, cestuje a chodí na procházky.

Rodina

Graham Leckie – otec. Pro obě dcery byl velkou inspirací. Od mládí se věnoval výrobě šperků a jiných drobnějších výrobků. Celý život pracoval jako famář, což mělo také vliv na Gloriiny pozdější studie a práce.

Sourozenci:

Graham Lyle Leckie - bratr

Larry Douglas Leckie - bratr

Carol Elaine Leckie – sestra
Carol se stejně jako její sestra Georgie věnuje výrobě šperků. Na své webové stránce s názvem What in Creation?!? K výrobě svých šperků využívá minerály, protože jak sama říká „Co může být krásnějšího, než přírodní krása minerálů?“.  V současné době si Carol užívá zaslouženému důchodu. Věnuje se výrobě šperků, dvěma kočkám a psu. Obě sestry na výrobě šperků spolupracují a navzájem se na svých webových stránkách odkazují jedna na druhou.


Vzdělání

 • 1991 Získán titul Ph.D z geografie, THE UNIVERSITY OF WESTERN ONTARIO, London, Ontario, Geography
 • 1987 Získán magisterský titulu z geografie, THE UNIVERSITY OF WESTERN ONTARIO, London, Ontario, Geography
 • 1974 Získán magisterský titul M.L.S. (Master of Library Science) v oblasti knihovnictví a informační vědy, UNIVERSITY OF WESTERN ONTARIO, London, Ontario, School of Library and Information Science
 • 1972 Získán bakalářský titul B.A z geografie a ekonomie, UNIVERSITY OF WINDSOR, Windsor, Ontario

Kariéra

 • 2009 Teaching Fellow, Teaching Support Centre, University of Western Ontario
 • 2011 Professor Emeritus, Faculty of Information & Media Studie, The University Of Western Ontario, London, Ontario
 • 2008 - 2011 LIS Program Coordinator, Faculty of Information & Media Studie, The University Of Western Ontario, London, Ontario
 • 2000 - 2007 Associate Dean, Faculty of Information & Media Studies, The University Of Western Ontario, London, Ontario        
 • Jan. 2006 - July 2006 Acting Dean, Faculty of Information & Media Studies, The University Of Western Ontario, London, Ontario
 • 1998  Undergraduate Chair, Faculty of Information & Media Studies, The University Of Western Ontario, London, Ontario
 • 1997 - 2011 Associate Professor, Faculty of Information & Media Studies, The University of Western Ontario, London, Ontario
 • 1998 - 2011 Adjunct Professor, Dept. of Geography, The University of Western Ontario, London, Ontario
 • 1991  - 1997 Assistant Professor, Graduate School of Library and Information Science, The University of Western Ontario, London, Ontario
 • 1988 - 1990 Lektorka, Graduate School of Library and Information Science, The University of Western Ontario, London, Ontario
 • 1985 - 1988 Teaching Assistant, Department of Geography, The University of Western Ontario, London, Ontario
 • 1984 - 1985 Kurátorka, Moore Museum, Mooretown, Ontario
 • 1980 - 1984 Coordinator, Eastern Region, Canadian Cataloguing in Publication Program (CIP),  University of Toronto and York University, Toronto, Ont.
 • 1978 - 1979 Head, Technical Services Section, Library, Papua New Guinea Institute of Administration, Boroko, PNG
 • 1976 - 1977 Assistant Head,Technical Information ServiceCanada Centre for Remote Sensing, Ottawa, Ont.
 • 1975 - 1976 Katalogizátorka, Canada Institute for Scientific and Technical Information, National Research Council of Canada, Ottawa, Ontario
 • 1974 -  1975 Information Centre Manager, Boundary Layer Wind Tunnel Laboratory, University of Western Ontario, London, Ont. 

Vzdělávací programy  

V rámci své vzdělávací činnosti, Gloria vyučovala několik programů na Univerzitě  Western Ontario

 • Oraganizace informací (MLIS)
 • Perspektiva knihovnictví a informační vědy (MLIS)
 • Akademické knihovnictví (MLIS)
 • Katalogizace (MLIS)
 • Knihovna jako prostor - Library as place (Doctoral)
 • Information Needs and Uses of Scholars and Professionals (Doctoral)
 • Výzkumné metody (Journalism)

Ocenění

 • 2012 Selected as a Visiting Scholar, Charles Sturt University, Dept. of Library and Information Studies
 • 2011   ASIS&T Lecture Series Award: ocenění Glorie získala za práci "From Facebook to Twitter and Into the Cloud: Where is Library and Information Science in our Googleized World?". Její práce zkoumala význam knihoven a informačních center v dnešním technologickém světě. A to formou diskuzí, vzdělávacích rozhovorů a otázek týkající se výzkumů. Gloria se zaměřila na tři"tváře" knihovny a informační vědy a to jako akademická diciplína, jako vzdělávací protor pro moderní knihovníky a jako profese, které záleží na informační roli ve společnosti. Každý aspekt je zkoumán prostřednictvím specifických témat, která zahrnují měnícií se role a hodnoty knihovny. Témata zahrnují potřebu být aktivnější s využíváním technologií (například digitálně uchovávané projekty) a jak bychom měli interagovat s ostatními akademickými disciplínami a výzvy, kterým čelíme ze strany vzdlávacích institucí v přípravě knihovníků budoucnosti. 
 • 1999 Selected for the Top 20 Library Instruction Articles Award for the year 1999, for the paper co-authored with Anne Fullerton entitled “Information literacy in science and engineering undergraduate education: faculty attitudes and pedagogical practices”
 • 1998 OCULA Award for Outstanding Contributions to Academic Librarianship, awarded by the Ontario College and University Libraries Association.
 • 1997 Outstanding Publication Award for Best Instruction Paper of 1997,  by the Association of College and Research Libraries, Instruction Section, for paper “Desperately seeking citations: uncovering faculty assumptions about the undergraduate research process”
 • 1997 Selected for the Top 20 Library Instruction Articles Award for the year 1996, for the paper“Desperately seeking citations: uncovering faculty assumptions about the undergraduate research process”

Publikace

Critical Theory in Library and Information Science: Exploring the Social From Across the Disciplines

Critical Theory in Library and Information Science

Uplatnění knihovnictví a informační vědy je založeno na 75 letech praxe s teorií a kritickým myšlením. Proto je nezbytné, aby studenti fakulty Library and information science (LIS) byli s širokým zaměřením práce kritických teoretiků seznámeni. Cílem knihy je prozkoumání sociálního rozměru mezi jednotlivými disciplínami a poskytnout úvod k teoriím, které jsou určeny pro studenty LIS a poskytnout pohled na to, jak může být teorie začleněna do výzkumu a praxe. Jednotlivé kapitoly jsou psány skupinou mezinárodně uznávaných vědců z oblasti knihovnictví a informační vědy. Každá kapitola poskytuje přehled, teoretický postoj, příspěvky teoretika a relevantní kritický komentář. Tato kniha je přínosná pro studenty, kteří studují magisterský nebo doktorský program na LIS.

Zdroj Critical Theory in Library and Information Science.[1]

Information Technologies and Libraries: New Critical Approaches 

Za posledních 15 let se svět, jak z technologického pokroku, tak s hlediska sofistikovanosti technologických analýz, velmi proměnil. Obor knihovnictví musel přijmout skeptičtější perspektivu. Knihovny jsou podrobeny tlaku ze strany trhu, aby přijímaly a používaly nové inovace. Knihovníci mají větší povědomí o sociokulturních, ekonomických a etických úvahách v oblasti informačních a komunikačních technologiích.Z tohoto kontextu byla nová kritická analýza aplikací technologií dlouho očekávána.

Zdroj Information Technologies and Libraries.[2]

Library as Place: History, Community and Culture

Knihovny jsou součástí kulturního prostředí téměř v každé době a v téměř každé společnosti. Nicméně jejich význam se v průběhu značně lišil. Kniha obsahuje 14 originálních dokumentů, které představují staré i nové knihovní prostory, malé i velké, veřejné i soukromé. Příspěvky jsou rámcově zasazeny do období od Garrisonovi knihovny v Britské říši, přes společenskou instituci knihovnu Carnegie, po smyšlenou knihovnu ze seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Výsledkem je fascinující pohled na knihovnu jako společenské a intelektuální místo, které má pevné postavení v srdcích čtenářů i široké veřejnosti.

Zdroj Library as Place: History, Community and Culture.[3]


Spoluautorství

 • 2010 Leckie, Gloria J. and Lisa M. Given.Henri Lefebvre and Spatial Dialectics''''.in Critical Theory in Library and Information Science: Exploring the Social From Across the Disciplines. S. 221-248 in Gloria J. Leckie, Lisa M. Given and John E. Buschman (eds). Santa Barbara: Libraries Unlimited.
 • 2008 Leckie, Gloria J., Lisa M. Given and Grant Campbell. Technologies of Social Control: An Examination of Library OPACs and Web Portals. S. 221-259 in Buschman, John and Gloria J. Leckie (eds). Information Technologies and Libraries: New Critical Approaches. Westport, Conn.: Libraries Unlimited.
 • 2008 Leckie, Gloria J. The Role of the Researcher. S. 771-776 in The SAGE Encyclopedia of Qualitative Research Methods. Lisa M. Given (ed.). Thousand Oaks, CA.: Sage Publications.
 • 2007 Leckie, Gloria J. and Buschman, John. Introduction: Space, Place and Libraries. S. 3-28 in Buschman, John and Gloria J. Leckie. (eds.) Library as Place: History, Community and Culture. Westport, Conn.: Libraries Unlimited.
 • 2005 Leckie, Gloria J. and Given, Lisa M. Understanding information-seeking: the public library context. Advances in Librarianship. vol. 29, s. 1-72. Amsterdam: Elsevier.
 • 2005 Leckie, Gloria J. General Model of the Information Seeking of Professionals. S. 158-163 in Theories of Information Behaviour, ed. by Karen E. Fisher, Sanda Erdelez and Lynne McKechnie. Medford, N.J.: Information Today.
 • 2002 Fullerton, Anne and Gloria J. Leckie. Information Literacy and Higher Education, S. 190-205 in Encyclopedia of Library and Information Science, v. 70, supp. 33. New York: Marcel Dekker.

Anotace k vybraným článkům

Job Satisfaction of Canadian University Libraries: A National Survey

'Zpráva o kanadském výzkumu provedeném mezi vysokoškolskými knihovníky a zaměřeném na faktory ovlivňující jejich spokojenost s prací. S mírnými odlišnostmi byl kopírován, a tím také v kanadských podmínkách ověřován, obdobný výzkumamerický. Ve středu zájmu stála otázka, nakolik ovlivnilo spokojenost knihovníků udělení či neudělení akademického statusu (akademický status umožňuje účast pracovníků knihovny na rozhodování nejen v univerzitní knihovně, ale nařízení a rozvíjení aktivit celé univerzity). Autoři se podrobněji zabývají nejvýraznějšími prvky majícími vliv na uspokojení z práce. Výzkum nepopřel význam udělení akademického statusu, ale vyzdvihl stejně, ne-li více, např. podíl knihovníků na správních úkonech. Ukázalo se, že vysokoškolští knihovníci si zvláště váží tradičních složek knihovnické práce (vysoko se dostaly např. vztahy s uživateli). Problematické je naopak vykonávání knihovnické práce s nutností stále ji v akademickém prostředí propagovat a obhajovat.

Zdroj Knihovny.cz.[4]

Academic status for Canadian university librarians: an examination of key terms and conditions

Článek se zabývá udělováním akademického statusu knihovníkům univerzitních knihoven v Kanadě. Přináší výsledky průzkumu, který se konal na přelomu let 1993/1994 a při němž byly analyzovány kolektivní smlouvy 40 univerzit. Autoři citují různé názory a charakterizují pojetí akademického statusu v Kanadě a USA. Kanadské sdružení univerzitních učitelů (CAUT) a Kanadské sdružení vysokoškolských knihoven (CACUL) již v r. 1977 společně vydaly směrnici, která postavení knihovníků na univerzitách upravovala. V průzkumu byly kolektivní smlouvy porovnávány s touto směrnicí, posuzovány pojmy a problémy, které přinesla snaha aplikovat standardy a pracovní podmínky jedné pracovní skupiny(učitelé) na druhou (knihovníci) - jde mj. i o učební povinnosti. Navzdory jednotné směrnici byla shledána řada rozdílů. Příčinou může být různá orientace univerzit a různé pojetí knihovnické práce

Zdroj Knihovny.cz.[5]

Publikační činnost

 • 2004 Leckie, Gloria J. Three perspectives on the library as public space. Feliciter (special devoted to Library Space, Planning and Architecture) 50(6), 233-36.
 • 2002 Leckie, Gloria J. and Jeffrey Hopkins. The Public place of central libraries: findings from Toronto and Vancouver. Library Quarterly, v. 72(3), July, p. 326-72.
 • 1999 Leckie, Gloria J. and Anne Fullerton. Information literacy in science and engineering undergraduate education: faculty attitudes and pedagogical practices. College & Research Libraries, 60(1), s. 9-29.
 • 1999 Leckie, Gloria J. and Anne Fullerton. The roles of academic librarians in fostering a pedagogy for information literacy. pp. 191-201 in Racing Toward Tomorrow: Proceedings of the 9th National Conference of the Association of College and Research Libraries, April 8-11, 1999, ed. by Hugh Thompson. Chicago: ACRL.
 • 1997 Hassard Wilkins, Janie and Gloria J. Leckie. University professional and managerial staff: information needs and seeking. College & Research Libraries, 58(6), p. 561-74.
 • 1996 Julien, Heidi and Gloria J. Leckie. Bibliographic instruction trends in Canadian academic libraries. Canadian Journal of Information and Library Science, 22(2), p. 1-15.
 • 1997 Leckie, Gloria J. and Jim Brett. Job satisfaction of Canadian university librarians: A national survey. College & Research Libraries, 58(1), p. 31-47.
 • 1997 Leckie, Gloria J. and Karen Pettigrew.A general model of the information-seeking of professionals: role theory through the back door? Information Seeking in Context: Proceedings of an International Conference on Research in Information Needs, Seeking and Use in Different Contexts, 14-16 August, 1996, Tampere, Finland. edited by P. Vakkari, R. Savolainen & B. Dervin. London: Taylor Graham.
 • 1996 Julien, Heidi, Gloria J. Leckie and Roma Harris.Changing technologies in Canadian academic library user education. p. 26-36 in the Canadian Association for Information Science Proceedings of the 24th Annual Conference: Electronic Publishing: Its Impact on Publishing, Education and Reading, edited by Charles Meadow, Maggie Weaver and Francoise Hebert. Toronto: Faculty of Information Studies, University of Toronto.
 • 1996 Leckie, Gloria J. Female farmers and the social construction of access to agricultural information. Library and Information Science Research, 18(4), p. 297-321.
 • 1996 Leckie, Gloria J. "They never trusted me to drive": farm girls and the gender relations of agricultural information transfer. Gender, Place and Culture: A Journal of Feminist Geography, 3(3), p. 309-25.
 • 1996 Leckie, Gloria J. Desperately seeking citations: uncovering faculty assumptions about the undergraduate research process. Journal of Academic Librarianship, 22(3), p. 201-08.
 • 1996 Leckie, Gloria J., Karen Pettigrew and Christian Sylvain. Modelling the information-seeking of professionals: a general model derived from research on engineers, health care professionals and lawyers. Library Quarterly, 66(2), p. 161-93.
 • 1995 Leckie, Gloria J. and Jim Brett. Academic status for Canadian university librarians: an examination of key terms and conditions. Canadian Journal of Information and Library Science, 20(1), p. 1-28.
 • 1995 Leckie, Gloria J. and Becky Rogers.Reactions of academic librarians to job loss through downsizing: an exploratory study. College & Research Libraries, 56(2), p. 144-56.
 • 1993 Leckie, Gloria J. Female farmers in Canada and the gender relations of a restructuring agricultural system. The Canadian Geographer, 37(3) , p. 212-30.
 • 1993 Leckie, Gloria J. 1993.Female farmers in Canada, 1971-1986. The Professional Geographer, 45(2), p. 180-93.

Poznámky

 1. LECKIE, Gloria J., Lisa M. GIVEN a John. BUSCHMAN. Critical theory for library and information science: exploring the social from across the disciplines. Santa Barbara, Calif.: Libraries Unlimited, c2010. ISBN 978-1-59158-938-9.>.
 2. LECKIE, Gloria J. a John. BUSCHMAN. Information technology in librarianship: new critical approaches. Westport, Conn.: Libraries Unlimited, 2009. ISBN 978-1-59158-629-6.>.
 3. BUSCHMAN, John. a Gloria J. LECKIE. The library as place: history, community, and culture. Westport, Conn.: Libraries Unlimited, 2007. ISBN 1-59158-382-9.>.
 4. LECKIE, Gloria J. a Jim BRETT. Job Satisfaction of Canadian University Libraries : A National Survey. Canadian Journal of Information & Library Sciences [online]. 1995, 58(1), 31-47 [cit. 2017-05-14]. ISSN 1195-096X. Dostupný z WWW: <https://www.knihovny.cz/Record/nkp.KKL01-000004534>.
 5. LECKIE, Gloria J. a Jim BRETT. Academic status for Canadian university librarians: an examination of key terms and conditions. Canadian Journal of Information & Library Sciences [online]. 1995, 20(1), 1-28 [cit. 2017-05-14]. ISSN 1195-096X. Dostupný z WWW: <https://www.knihovny.cz/Record/nkp.KKL01-000003913>.Upozornění: Implicitní klíč řazení (DEFAULTSORTKEY) „Leckie, Gloria J.“ přepisuje dříve nastavenou hodnotu „Leckie, J.Gloria“.