Basecamp

Z WikiKnihovna

Basecamp - správa projektů online

Vytvořila: Gabriela Krzemińská

Datum: 7. dubna 2008

Adresa hodnocené stránky: http://www.basecamphq.com

Charakteristika služby

Basecamp je webová aplikace určená k podpoře týmové spolupráce. Pokud potřebujete řídit nějaký projekt, spolupracovat na jeho řešení a třeba si vyměňovat dokumenty, je Basecamp to pravé pro Vás

Co Basecamp nabízí

Umožňuje Vám hlavně vytvářet rozvrh ať už jednoho nebo i více projektů a spolupracovat na něm s dalšími uživateli, se kterými si můžete vyměňovat připomínky a poznámky pomocí Zpráv (Messages) nebo Chatu. Součástí zpráv můžou být i obrázky nebo internetové odkazy a dají se třídit podle různých kategorií.

Dále můžete využívat Úkolovník (To-Do), Textový editor (Writeboards), kde lze dělat i složitější formátování textu nebo můžete informovat ostatní o důležitých událostech plánovaných v rámci projektu pomocí Milníků (Milestones).

Mezi další možnosti Basecampu patří sdílení dokumentů, kalendář nebo sledování času, který stráví jednotliví pracovníci na úkolech k projektu.

O všem co se děje v Basecampu (o nových zprávách, komentářích atd.) jste automaticky informováni pomocí e-mailu nebo RSS feeds.

Jak funguje ...

Basecamp je online službou, to znamená, že se ovládá z prostředí běžného webového prohlížeče. Nemusíte se tedy zdržovat zdlouhavou instalací. Stačí se pouze zaregistrovat, vyplnit jméno, název společnosti a heslo, zároveň získáte webovou stránku vaší firmy, přes kterou se budete příště přihlašovat.

Po registraci se dostanete na hlavní stranu tzv.dashboard, kde se můžete podívat na navigační video, nastavit barevné schéma, nahrát logo Vaší společnosti a přihlásit Vaše spolupracovníky, klienty, atd.


Pak už jen stačí kliknout na Create your first project, napsat jeho název a můžete se pustit do práce.

Hodnocení stránek

  • Design - příjemný, jednoduchý, možnost měnit barevné schéma

Výhody

  • jednoduché ovládání
  • online služba bez nutnosti instalace

Nevýhody

  • není dostupný v češtině
  • pomalejší načítání stránek

Závěr

Tato služba je uživateli chválena, ale i zatracována a oboje kvůli jednomu důvodu. Tím je jednoduchost. Basecamp totiž používá pouze ty nejdůležitější funkce a nezahlcuje nás těmi, které tak často nepoužíváme a to se některým nelíbí. Pokud chcete vědět kdo má pravdu, nezbývá Vám nic jiného než Basecamp vyzkoušet.

Basecamp je přístupný i v tzv. Free verzi, kdy jej můžete používat zcela zdarma, ale umožní Vám pracovat pouze na jednom projektu, bez možnosti sdílení dokumentů a sledování času stráveného na projektu a dalších služeb. Komerční verze by Vás připravily každý měsíc o 12$ až 149$.

Reference

http://www.grafika.cz/art/polygrafie/basecamp.html

http://www.snizekweb.cz/weblog/jednoduchost-konkurencni-vyhoda/