Zobrazení jednotlivého záznamu (Tonda)

Z WikiKnihovna
Verze z 22. 2. 2012, 16:05, kterou vytvořil Michal Klajban (diskuse | příspěvky) (12 revizí: IMPORT W-Z a články začínájící na dlouhé sam. a souhl. s háčkem: import stránek z hlavního jmenného prostoru z KiskWiki (http://kisk.phil.muni.cz/))
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání

Zobrazení jednotlivého záznamu

Soubor:Listek.JPG


Stránka o autorovi

http://www.sweb.cz/happyBOY78/xicht.gif
Jméno PŘÍJMENÍ (velkýma písmenama a vedle fotky. To se mi tady nedaří naformátovat)
(1900-2000)

Životopis


text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text text

Autorská bibliograife


 1. záznam
 2. záznam
 3. záznam
 4. atd.


Bibliografie o autorovi


 1. záznam
 2. záznam
 3. záznam
 4. atd.


Komentáře uživatelů


Každý, kdo je přihlášený, může napsat k autorovi co ho napadne.Stránka o díle

http://th233.photobucket.com/albums/ee155/HollisteRocker/-Cutie%20pixels-/th_pixel_book.png
NÁZEV DÍLA (opět vedle obrázku)
Jméno autora (funguje jako odkaz na stránku "O autorovi")

Obsah


Pokud by byl k dispozici naskenovaný obsah, zobrazil by se zde.

Anotace


Oficiální anotace opsaná např z knihy

Odborná recenze


Recenze opsané z časopisů, novin apod.

Uživatelské recenze


Recenze psané registrovanými uživateli

Komentáře


Uživatel, který nechce psát přímo recenzi může vložit pouze krátký komentářZobrazení jednotek

Je to jen okleštěné zobrazení z Alephu. Nenapadlo mě moc věcí, kterými by se to dalo inovovat. Spíš jsem to jen zjednodušil a odstranil věci, které se mi zdály zbytečné. Odstranil jsem ty filtrovací políčka, který jsou v Alephu a některé sloupečky, Přibyl sloupeček "Rezervace". V tomto sloupečku jsou u každého záznamu tlačítka, kterými si čtenář může konkrétní exemplář rezerovat. Zobrazil bych tu i dokumenty v online verzi (viz první řádek na obrázku). "Digitální knihovna" je jen příklad. Pokud by kniha byla k dispozici např. na Google Books, bylo by to tam uvedeno.

Připomínky

 • Jak se uživatel dostane zpět na výsledky vyhledávání (opět mi trochu chybí provázanost z ostatními sekcemi a funkcemi) - přidal jsem tlačítko Zpět.
 • Funkce tisk, uložení,… budou ikony nebo texty? - předpokládal jsem ikony. Proto tam jsou ty čtverečky. Vzhled ikon bych nechal na skupině pro přístupnost a na graficích.
 • Proč nedáte jednotky přímo, ale jsou pod dalším odkazem, dole je ještě místo - po poradě přidáno.
 • Tlačítko přidat štítek příliš „vlaje“ v prostoru, lepší by bylo hned za výčtem tagů - předpokládal jsem, že přesné umístění tlačítek bude řešit skupina pro přístupnost, takže jsem to moc neřešil. Ale upravil jsem to takto - zobrazilo by se pouze pět nejpoužívanějších tagů. Pokud by jich bylo míň, tlačítko by se automaticko přesunulo k poslednímu tagu. Pokud by tagů bylo víc, za posledním (pátým) by se zobrazili tři tečky. Po kliknutí na tyto tečky by se zobrazili zbývající tagy.
 • Co se zobrazí, pokud nebude k dispozici obálka (dopsat) - pokud by chyběl obrázek obálky nebo autora, zobrazil bych nějaký univerzální (vtipný?) obrázek. Odkaz by samozřejmě fungoval stejně jako kdyby tam obrázek byl. Pouze by se na zobrazené stránce (O díle, O autorovi) zobrazil vedle chybějícího obrázku nějaký motivační text, aby uživatelé obrázek přidali. (např - Pomozte nám a podílejte se na dopolňování katalogu! Přidejte sami obrázek obálky! - tento text by byl klikací a odkaz by směroval na stránku, ke by mohl obrázek nahrávat)
 • Jak se zobrazí více autorů? Nebo bude jen jeden? Kde budou ostatní? - takže opět po poradě upraveno tak, že pokud bude více autorů, tak se zobrazí pod sebe (maximálně tři). Fotka a odkaz by fungoval pro každého autora stejně (tedy bude směrovat na "jeho" stránku).
 • Recenze – co zahrnout recenze od vydavatelů, z Amazonu - může být zahrnuto pod Odbornými recenzemi. Ale zřejmě bych používal pouze česky psané recenze.
 • Neuplatnily by se tam obsahy knih (importované nebo vkládané uživatelem) - uplatnily :-) Přidal jsem je tam.
 • Ještě bych prosil o začlenění dalších služeb jako náhled na knihu v Google Books, kniha je naskenovaná a lze ji tisknout z offline PC (zkuste zkrátit do odkazu) - přidal bych je do seznamu zobrazených jednotek. Pokud by byla kniha dostupná online, zobrazila by se jako jedna z jednotek. Místo "rezervace" by byl odkaz, který by uživatele přesměroval na samotný online text.
 • Jednotky – hezky zredukované, ale nechal bych tam ještě aspoň sbírku (v některých knihovnách byste si bez toho nepůjčil knihu např. ze skladu). - doplnil jsem
 • Počítáte tam taky se zobrazováním vydání? - vydání jsem doplnil. Chtěl jsem to zjednodušit až moc. Bez vydání by to asi nešlo.
 • Jsem zvědavý, kdo bude vyplňovat životopis i s fotkou, ale proč ne, skvělý nápad - to já teda taky :-) Řešil bych to "wiki systémem". Myslím, že by se někteří uživatelé o svých oblíbených autorech rozepsali. Asi ne o všech, ale ti nejznámější by doufám podchycení byli.
 • Neocenili by uživatelé seznam podobných záznamů v katalogu? - mám už řešeno pomocí klikacích tagů. podobné tagy - podobné knihy?