ZOHO

Z WikiKnihovna
Verze z 22. 2. 2012, 16:05, kterou vytvořil Michal Klajban (diskuse | příspěvky) (20 revizí: IMPORT W-Z a články začínájící na dlouhé sam. a souhl. s háčkem: import stránek z hlavního jmenného prostoru z KiskWiki (http://kisk.phil.muni.cz/))
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Přejít na: navigace, hledání

Soubor:Zoho logo.jpgVytvořila: Simona Macháčková

Datum odevzdání: 12. dubna 2008

Adresa hodnocené stránky: http://www.zoho.com


Charakteristika stránky

Zoho je balík kancelářských aplikací dostupných on-line v prostředí internetového prohlížeče, který registrovanému uživateli zdarma nabízí nejen nástroje pro psaní textů, tvorbu tabulek, spravování databází, vytváření prezentací, psaní osobních poznámek, plánovač (organizér), a možnost videokonference, ale i vlastní e-mailovou schránku, a prostor pro setkání s ostatními uživateli na chatu. VYužívá technologii AJAX.


Soubor:Uvodni strana.jpg


ZOHO aplikace (pouze neplacené)

Zoho Writer

Je plnohodnotný textový editor, který umožňuje v reálném čase spolupráci více uživatelů na jednom dokumentu. Je v něm možné otevřít dokumenty ve formátech DOC, ODF, SWF, RTF a HTML, obrázky ve formátech JPG, GIF a PNG, vkládat tabulky a prezentace z integrovaných Zoho Sheet a Zoho Show, vkládat fotografie (Flick.com), či videa (YouTube.com). Slouží zároveň jako WYSIWYG. Je ideální pro vytváření obsahů blogů, které jsou funkcí Publish automaticky vygenerovány a publikovány na blogu uživatele. Writer je možné používat i off-line, pomocí rozšíření pro internetový prohlížeč.

Writer.jpg


Zoho Sheet

On-line tabulkový editor nabízí funkce zcela srovnatelné s aplikací MS Excel, tj. vytváření tabulek, grafů, výpočty s použití matematických vzorců. Stejně jako Writer umožňuje prohlížení a editaci dokumentu v reálném čase více uživatelům, a úspěšně spolupracuje s dalšími Zoho aplikacemi Notebook a Creator. Nesrovnatelnou výhodou je panel nástrojů v českém jazyce.

Sheet.jpg


Zoho Show

On-line aplikace pro tvorbu, prohlížení a úpravu prezentací. Podporuje všechny obvyklé formáty prezentací (MS PowerPoint - PPT, PPS, nebo OpenOffice - ODP, SXI). Vytvořená prezentace může být sdílena s dalšími uživateli, vložena do textového dokumentu, blogu či webové stránky, nebo spuštěna samotná prezentace. Rozhraní této aplikace je výhradně v angličtině, zato ale nabízí rozsáhlé možnosti nastavení prezentace, a pestrou paletu šablon návrhů.


Show.jpgZoho Notebook

Výkonná aplikace sloužící jednak pro psaní poznámek, ale umožňuje i vložení audio a video souboru, obrázku či textu, a jeho následným sdílením s dalšími uživateli nebo publikování na webových stránkách prostřednictvím Plug-inu pro Mozilla Firefox a Internet Explorer. Svým potenciálem se dá přirovnat např. k MS OneNote nebo Google Notebook.


Zoho Wiki

WYSIWYG editor umožňující uživateli snadno a rychle vytvářet webové stránky, a především je uzpůsoben pro psaní příspěvků do světové encyklopedie Wikipedia.


Zoho Planner

Aplikace pro plánování úkolů, schůzek, zapisování důležitých údajů a dat. On-line "diář".


Zoho Chat

Prostor pro rozhovor s přáteli a dalšími uživateli Zoho. Stačí odeslat pozvání, a začít chatovat. Možnost použití skinů, pro jiné barevné schéma.


Zoho Mail

Zoho nabízí vlastní emailovou schránku, pro jednotlivce i korporace, o velikosti 1GB. Díky propojeným aplikacím Zoho, lze též prostřednictvím rozhraní emailové schránky pracovat s kalendářem, denními úkoly, i s textovými a tabulkovými dokumenty.


Zoho Meetings

Velmi lákavou funkci nabízí Zoho Meetings - webová konference. Princip spočívá v pozvání další osoby či osob, kterým se např. přehrává prezentace tak, jak ji vidí prezentující, který do ní může zasahovat, měnit text v průběhu prezentace, stejně tak jako pozvaní hosté.


Zoho Invoice

On-line aplikace pro vedení účetnictví, fakturaci, a kontrolu účtů.Hodnocení stránek

Aplikací, které Zoho nabízí, je nepřeberné množství. Od textového editoru, přes emailovou schránku až k webové konferenci. A to vše zdarma. Registrovaný uživatel má přístup ke svému účtu, a svým dokumentům, kdykoliv, prostřednictvím internetu, bez nutnosti instalovat software do PC. Hlavní výhodou Zoho je především spolupráce mezi jednotlivými aplikacemi, které dovoluje jednoduše a rychle vkládat tabulky či prezentace do textu, webové stránky, nebo blogu.

Zoho je možno pomocí Plug-inů integrovat se do internetového prohlížeče a kancelářských aplikací MS Office. Dokumenty je možné sdílet nejen v prostředí Zoho, ale i na Facebook.com. Navíc Zoho nabízí aplikace i pro mobilní telefony (Writer, Sheet, Show,...).

Zoho lze specifikovat jako obsáhlý, propracovaný a celkově velice zdařilý on-line balík aplikací, které naleznou své využití nejen na poli kancelářského softwaru, ale díky možnosti vytváření a sdílení interaktivního obsahu, mají potenciál stát se i určitou komunitní záležitostí.


Reference

Fórum uživatelů ZOHO

ZOHO blog

Uživatelská recenze na ZOHO Notebook

Uživatelská recenze na ZOHO Writer