Yousendit

Z WikiKnihovna
Přejít na: navigace, hledání

You send it

(www.yousendit.com)


Co to je YouSendIt?

You send it je webová stránka (služba), která se používá jako digitální doručovací služba. Je poskytovaná firmou YouSendIt, Inc. Uživatelé posílají, přijímají a hledají různé soubory, které jsou příliš velké, aby se posílali jako příloha e-mailu. Odesílatel zadá příjemcovu mailovou adresu, připojí soubor a odešle. Příjemce dostane mail s upozorněním s URL adresou, která jim umožní stáhnout požadovaný soubor. You send it má dnes asi pět milionů zaregistrovaných uživatelů z více než 220 zemí, kteří denně přesunou pře 30 000 GB a přes 500 milionů souborů.

Jak se používá?

Nejprve se musíte zaregistrovat, ale pozor. Tato služba je placená.

Je tu několik typů, ze kterých si můžete vybrat. Existuje i trial version. Trial version můžete používat pouze na 14 dní.

Je to škoda, protože obvykle jsou trial verze na měsíc. Po registraci se zalogujete a pak můžete vesele posílat soubory až do velikosti 2 GB. Avšak z nabídky si můžete vybrat i verzi, která je zdarma. Ale oproti ostatním verzím je velmi omezená.

Verze jsou:

    1. Corporate Suite
    2. Business Plus
    3. Pro
    4. Lite

Jak posílat soubory?

Důležité je (po zalogování) vyplnit mail příjemce (na hlavní stránce). Poté vyplníte i svůj mail. Je tu možnost napsat do „formuláře“ předmět a krátkou zprávu (dobrovolné). Pak nahrajete soubor a vyberete podmínky pro poslání či stáhnutí (viz obrázek pod nadpisem), např.: zaheslovaný soubor, přednostní doručení, poslání doručenky. Potom kliknete na Odeslat. Tím postup končí. Kliknutím na Odeslat (Send it) souhlasíte s podmínkami služeb.

Shrnutí

Podle mého názoru je stránka celkem užitečná. Můžete si posílat soubory, aniž byste je museli rozdělovat, či složitě posílat poštou na flashdiscích. Nevýhodou je však nutnost placeného přístupu na větší balík služeb. Pokud by se vám tato stránka nelíbila, můžete využít jiné. Pracují ale na podobném principu. Mají jak placenou verzi, tak omezenou verzi zdarma. Osobně používám (čas od času) stránku www.megaupload.net . Osobně mě omezená verze stačí.