YouSendIt: Porovnání verzí

Z WikiKnihovna
Přejít na: navigace, hledání
(Reference)
m (25 revizí: IMPORT W-Z a články začínájící na dlouhé sam. a souhl. s háčkem: import stránek z hlavního jmenného prostoru z KiskWiki (http://kisk.phil.muni.cz/))
 
(Žádný rozdíl)

Aktuální verze z 22. 2. 2012, 16:04

YouSendIt

Vytvořila: Zuzana Vrbová
Datum: 3.4.2008
Adresa hodnocené stránky: http://www.yousendit.com

Charakteristika

http://www.yousendit.com/en/images/logo.gif

YouSendIt je služba určená k uchovávání, sdílení a posílání souborů prostřednictvím internetu. Snaží se tak zefektivnit FTP, nahradit kurýrní a doručovací služby nebo se vyhnout problémům, které vznikají při odesílání velkých e-mailových příloh.

Co služba nabízí

K využívání služby je nutná registrace. Uživatel má dále na výběr ze čtyř možností: služba Lite je zdarma, další tři (Pro, Bussines Plus a Corporate Suite ) jsou placené.

  • Lite - tato free verze je určena spíše pro soukromé účely a ukládání ne tolik důležitého obsahu. Avšak doprovází ji značné omezení – nahraný soubor zůstane uložený pouze po dobu sedmi dní, nesmí přesahovat 100 MB a může být maximálně stokrát stáhnut.
  • Placené verze - mají omezení menší a nabízejí další rozšiřující možnosti jako např. správu souborů nebo download chráněný heslem.
Soubor:Porovnani.jpg

V současnosti nabízí společnost čtrnáctidenní trial verzi zdarma, prostřednictvím níž si mohou budoucí zákazníci vyzkoušet, zda-li jim vybraná služba bude vyhovovat.

YouSendIt dále poskytuje zdarma vlastní aplikace (Yousendit expres, Outlook plugin) a speciální pluginy (Photoshop plug-in, Corel Draw plug-in, Paper port plug-in, Aperture export plug-in), které spolupracují přímo s danými programy. Těmito doplňky se snaží službu zefektivnit a ulehčit proces uploadu. Zajímavá je také aplikace SiteDrop (pouze u placených verzí služby), která umožňuje soubor umístit přímo na webové stránky.

Jak služba funguje

Upload

Nahrát či stáhnout soubor není nějak zvlášť složité. Po přihlášení se objeví tabulka, ve které je nutno vyplnit pouze jeden povinný údaj (e-mail příjemce) a pak vložit samotný soubor z počítače, který následně odešleme prostřednictvím zeleného tlačítka.

Soubor:Krok 1.jpeg


Na obrazovce se zobrazí proces uploadu – kolik procent z daného souboru je nahráno a jak dlouho to bude trvat. V žádném případě nesmí být okno zavřeno, jinak se tento proces přeruší.

Soubor:Krok 2.jpg


Pokud vše proběhne v pořádku, zobrazí se v dolní části link, odkud bude možné daný soubor stáhnout. Příjemci i odesílateli přijde mail, že byl soubor úspěšně nahrán a kde se nachází.

Soubor:Krok 3.jpg

Download

Soubor lze nyní stáhnout pomocí oranžového tlačítka. Zaregistrovaní uživatelé mohou navíc přidávat své komentáře, které mohou objevit případné nedorozumění nebo podvod.

DowntownRussellville.jpg

Hodnocení

Z grafického hlediska je stránka celkem povedená, nejvíce zdařilá je asi nápověda v podobě prohlídky (Take a tour) službou. S navigací je to už trochu horší. Nahrání souboru sice není složité, ale navigace u některých rubrik mi přijde trochu komplikovaná a ze začátku je obtížnější se na stránce pořádně zorientovat.
Obsahové stránce není co vytknout. Naleznete zde vše, co by takové stránky měly mít – nápovědu, často kladené otázky, kontakt, zprávy z tisku, vlastní blog atd.. Třešničkou na dortu je pak možnost vytisknout a sestavit si model letadélka, které tvoří logo společnosti.

Výhody

  • Spolehlivost
  • Dostupnost - soubor lze nahrát kdykoliv a odkudkoliv, kde je možnost připojení na internet
  • Správa odkazu - link má ve správě pouze odesílatel a tak se k souboru dostanou jen ti, pro které je soubor skutečně určen
  • Rozšiřující aplikace - již zmíněné pluginy a aplikace
  • Komentáře u uploadovaného obsahu - mohou objevit případná nedorozumění

Nevýhody

  • Cena
  • Nutná registrace u free verze - nutno vyplnit osobní údaje (např. i telefonní číslo)
  • Omezení - především u free verze, ale i u placených služeb

Shrnutí

Prostřednictvím této služby lze odeslat soubory až 2GB velké. Ukládat můžeme prakticky cokoliv – nejrůznější dokumenty, videa, fotografie, hudební soubory atd.. YouSendIt není určen pro dlouhodobé uchovávání, protože zde soubory zůstanou uloženy maximálně po dobu čtrnácti dní (v případě free verze pouze po dobu sedmi dní).

Reference

YouSendIt na Wikipedii