Ustream: Porovnání verzí

Z WikiKnihovna
Přejít na: navigace, hledání
(Založena nová stránka: = ''' UStream.TV - webová live video steamovací služba ''' = Vytvořila: Markéta Kukrechtová Datum: 31. května 2009 Adresa recenzované stránky: http://www.ust...)
 
m (1 revizi: IMPORT T-V: import stránek z hlavního jmenného prostoru z KiskWiki (http://kisk.phil.muni.cz/))
 
(Žádný rozdíl)

Aktuální verze z 20. 2. 2012, 14:11

UStream.TV - webová live video steamovací služba

Vytvořila: Markéta Kukrechtová

Datum: 31. května 2009

Adresa recenzované stránky: http://www.ustream.tv/

Soubor:Ustreamhighreslogo1copy.gif

Charakteristika služby

Ustream.TV je webová stránka skládající se ze sítě různorodých kanálů poskytujících platformu pro interaktivní živé vysílání událostí přes digitální média pomocí globální sítě Internet. Ustream.TV rychle a snadno povoluje uživatelům vysílání celému světu. Internetová stránka má přes 1 000 000 registrovaných uživatelů. Uživateli této služby jsou blogeři, podcasteři, rozhlasové stanice, DJ, novináři, osobnosti, hudebníci, komici, političtí kandidáti, vysoké školy, profesionálové i amatéři.

Službu založili v létě roku 2006 John Ham a Brad Hunstable (navštěvovali spolu Americkou vojenskou akademii ve West Pointu) a Dr. Gyula Feher, jako způsob, jak pomáhat zámořským vojákům spojit se více účinně s jejich rodinami. V současné době je Ustream.TV služba otevřená veřejnosti, kdokoliv může založit vlastní kanál a přes kameru připojenou k počítači v síti Internet začít vysílat a sdílení vlastní prožitky s kýmkoliv.

Co stránky nabízí

Webové stránky služby Ustream.TV nabízí uživatelům vysílání ihned po prvním přihlášení. Ustream.TV zplnomocňuje každého, s kamerou a připojením ke globální síti Internet, k rychlému a snadnému vysílání. Za dobu kratší než dvě minuty se každý může stát tvůrcem vlastního kanálu na Ustream.TV. Jednotlivá videa uživatelů jsou rozdělena do kategorií – zábava, sport, zvířata, hudba, hraní, technologie, 24/7. Webová stránka nabízí Help Center, kde jsou manuály jak postupovat při vytvoření vlastního kanálu, jak konfigurovat video a zvuk, jak moderovat vlastní video.

Co služba nabízí

Uživatelé mohou sledovat živé vysílání na webové stránce, a také na Ustream iPhone Aplikaci (kompatibilní s iPod Touch). Webová stránka dovoluje uživatelům diskutovat, známkovat, hlasovat atd., také iPhone aplikace dovoluje uživatelům sledovat a diskutovat. Díky sociální síti může uživatel Ustream.TV komunikovat s přáteli přes Twitter. Zatímco základní služba webové stránky Ustream.TV je zdarma a podporovaná příjmy z reklamy, Ustream.TV zavedla také placenou verzi služby. Platící zákazníci platí od $0.25 do $1, nezobrazují se jim reklamy a loga.

Jak to funguje/návod na "ovládání"

Registrace do služby Ustream.TV se provádí pomocí jednoduchého formuláře do kterého se vyplňuje jméno, příjmení, e-mailová adresa, datum narození, stát, město, přihlašovací jméno a heslo, po vyplnění je uživatel automaticky do služby přihlášen. Po vyplnění formuláře je na e-mail doručen vítací e-mail s přihlašovacím jménem a heslem. Pomocí interaktivní vysílací funkčnosti Ustream.TV mohou diváci přímo ovlivňovat každé vysílání. Uživatelé Ustream.TV mohou sledovat specifická vysílání, zkoumat kanály vysílající hudbu, diskusní pořady, sport a politiku, vyhledávat nové vysílání nebo zhodnotit starší vysílání. Je možno pomocí sociální sítě Facebook nebo Twitter informovat přátele o živém vysílání. Ustream.TV otevírá nový svět možností a zážitků uživatelům, kteří mohou sdílet:

  • politické debaty, shromáždění
  • televizní debaty
  • premiéry a zábavné pořady
  • hudební události, živá vystoupení kapel
  • konference a zasedání
  • vzdělávací a obchodní události, přednášky
  • sportovní akce
  • osobní životní události jakými jsou svatby, oslavy, promoce
  • interaktivní hry ke sledování a zábavě


Hodnocení služby

Ustream.TV je služba, která umožňuje lidem sdílet vlastní okamžiky, možnost publikovat a tvořit vlastní obsahy. Stejně jako videokonference pomocí Skype nebo ICQ dává uživatelům možnost vidět přátele a blízké, i když se nachází na druhém konci světa. Podobně jako sociální sítě (Facebook,MySpace) nabízí publikování vlastních nápadů, myšlenek a aktivit v textové podobě, Ustream.TV vše snímá pomocí kamery.


Reference