Søren Brier

Z WikiKnihovna
Přejít na: navigace, hledání

Søren Brier (12. července 1951, Kodaň)  je docent, Ph.D. a Dr.Phil (bývalý profesor MSO) na katedře mezinárodních kulturních a komunikačních studií na Kodaňské obchodní škole v oblasti informatiky a kybernetiky.

Søren Brier (zdroj: https://www.cbs.dk)

Život

Søren Brier
 
Kodaň, Dánsko
Datum a
místo úmrtí
-
-
  -
  rodiče Knud Harald Stig Nielsen a Dorte Brier
  Kodaň, Dánsko
  Dánské
Vzdělání Univerzita v Kodani, biologie (ekologie a behaviorální vědy) </br>Roskilde University Center, filozofie informačních věd
Pracoviště Copenhagen Business School
  Zlatá medaile Univerzity v Kodani (1980), Warren McCulloch medaile (2008)
Známý pro časopis Paradigma, Cybernetics and Human Know a Journal of Biosemiotics

Život

Søren Brier (12. července 1951) je docent, Ph.D. a Dr.Phil (bývalý profesor MSO) na katedře mezinárodních kulturních a komunikačních studií na Kodaňské obchodní škole v oblasti sémiotiky informačních, poznávacích a komunikačních věd. Provádí výzkumy v oblasti kybernetiky a systémové informační vědy.

V roce 1979 se stal MSc. v biologii v oboru ekologie a behaviorálních věd a hned vzápětí získal zlatou medaili Univerzity v Kodani. Byl iniciátorem a redaktorem vědeckého časopisu Paradigma. V roce 1992 vytvořil interdisciplinární časopis Cybernetics & Human Knowing a byl odjakživa jeho šéfredaktorem. Roku 1994 se Brier stal Ph.D. ve filozofii informačních věd na Roskilde University Center a v roce 2005 spoluzaložil Mezinárodní asociaci pro biologická studia a časopis Journal of Biosemiotics.

29. března 2008, Brier přijal Warren McCulloch medaili od americké společnosti pro kybernetiku.

Další aktivity

Význam pro informační vědu a knihovnictví

Ocenění

Publikace

Cybersemiotics: Why information is not enough, Toronto: Toronto University Press 2008/10

Pragmaticism, Science, and Theology or How to Answer the Riddle of the Sphinx? The American Journal of Semiotics, Volume 34, Issue 1/2, 2018, pages 131-161.

 

Citace a odkazy na použité zdroje

 

 

Doporučená četba

 

Použitá literatura a zdroje

https://www.cbs.dk/en/research/departments-and-centres/department-of-management-society-and-communication/staff/sbrmsc#profile