Søren Brier

Z WikiKnihovna
Přejít na: navigace, hledání


e-mail: sbr.msc@cbs.dk


Søren Brier
Norbert Henrichs
?'"`UNIQ--ref-00000001-QINU`"'?
 
Datum a
místo úmrtí
-
-
  -
 
 
 
Vzdělání
Pracoviště
 
Známý pro
Søren Brier (12. července 1951) se narodil v Kodani a je docentem, Ph.D. a Dr.Phil v oblasti sémiotiky, informačních, poznávacích a komunikačních věd na katedře mezinárodních kulturních a komunikačních studií na Kodaňské obchodní škole. Je mezinárodně odhadovaným výzkumníkem v oblasti informatiky, biosemitiky a kybernetiky.

 

ŽIVOT

Brier je synem Knud Harald Stig Nielsen a Dorte Brier. Bent Brier byl jeho strýc. Stal se MSc. biologii v roce 1979 av roce 1980 získal zlatou medaili Univerzity v Kodani v psychologii chování pro práci na motivačních modelech v kognitivním behaviorálním výzkumu. V letech 1987 - 1990 byl Brier iniciátorem a odpovědným redaktorem interdisciplinárního vědeckého časopisu Paradigma av roce 1994 sestal Brier Ph.D. v teorii informačních věd z Roskilde University Center . V roce 2007Brier obhájil svou práci ve filozofii na Kodaňské obchodní škole : Kybersemiotika: Proč informace nestačí .

V roce 1992 vytvořil Søren Brier časopis Cybernetics and Human Know a v roce 2005 spoluzaložil Mezinárodní asociaci pro biologická studia a časopis Journal of Biosemiotics .

29. března 2008 , Brier přijal Warren McCulloch medaili od americké společnosti pro kybernetiku .

VZDĚLÁNÍ

AKTIVITY

VÝZKUMY

VÝZNAM PRO INFORMAČNÍ VĚDU / KNIHOVNICTVÍ

ÚSPĚCHY

PUBLIKACE

I. Výzkumné práce v časopisech a monografiích

II. Výzkumné práce prezentované na konferencích a schůzkách

III. Historické a výukové materiály

IV. Výzkumné zprávy

V. Další

CITACE