Google Docs

Z WikiKnihovna
Přejít na: navigace, hledání

Zabráno Alexandra Dvořáková


Google Dokumenty

https://www.google.com/accounts/writely/en/docsslogo.gif

Vytvořila: Alexandra Dvořáková

Datum: 3.4.2008

Adresa hodnocené stránky: http://docs.google.com/

Co jsou Google Dokumenty?

Google Dokumenty je možnost vytváření dokumentů v prostředí online, tedy bez nutnosti instalování nějakých programů.

Jaké funkce stránka nabízí?

Vytvářet si můžete "worďácké" dokumenty, prezentace či tabulkové dokumenty. Bez problémů si také importujete již vytvořené dokumenty z Office. Nejdůležitější a nejzajímavější funkcí je možnost sdílení dokumentů s ostatními uživateli. Pro práci v Google Docs se musíte zaregistrovat. Po aktivaci účtu přes email, můžete začít pracovat. Dokumenty si můžete uložit - a také stáhnout na svůj disk ve formátech PDF, Word, HTML, RTF, Text a OpenOffice - vytisknout, text libovolně formátovat, kontrolovat pravopis...zkrátka základní funkce, které již znáte z Vašich kancelářských nástrojů. To platí i pro excel a prezentaci. Po vytvoření dokument můžete sdílet s ostatními pomocí emailových adres.

Hodnocení stránek

Prvním plusem pro nás je možnost práce v českém jazyce. Ten si můžete nastavit po přihlášení. Ovládací panely jsou přehledné a snadno pochopitelné, kdekoliv v dokumentu stačí také kliknout pravým tlačítkem, které "obsahuje" základní funkce jako který dokument chceme vytvořit, nahrát, smazat, přesunout či přejmenovat.

http://www.ceskaskola.cz/Files/Obrazky/art-2007-08/google-docs-presentation.png http://www.ceskaskola.cz/Files/Obrazky/art-2007-08/google-docs-presentation-fm-226.png

Na obrázcích je ukázka toho, jak je práce v Google Dokumentech jednoduchá.

Stránky neskrývají žádný chyták, pro ovládání stačí uživatelská schopnost práce s internetem.


Shrnutí

Google Dokumenty považuji za opravdu užitečný nástroj, jelikož práce v online prostředí je vždy poněkud "jednodušší". Další otázka se však nabízí a to, jak je to s anonymitou? Tvorba i ukládání probíhá v online prostředí, tudíž není jistota, kdo všechno se nám pak do naší práce může "navrtat". Přesto si myslím, že Dokumenty najsou široké uplatnění a to především díky úžasné jednoduchosti.

Reference

Alexandra Dvořáková 16:41, 6. 4. 2008 (CEST)