Elisabeth Davenport: Porovnání verzí

Z WikiKnihovna
Přejít na: navigace, hledání
Řádek 1: Řádek 1:
 +
 +
{{Infobox Vědec
 +
|jmeno = Elisabeth Davenport
 +
[[Soubor: Machlup.jpg]]
 +
|datum_narozeni =
 +
|misto_narozeni =
 +
|datum_umrti = naživu
 +
|misto_umrti = -
 +
|rodina =
 +
|pobyt = Edinburgh
 +
|obcanstvi = britské
 +
|vzdělání = Edinburg University,Strathclyde University, Open University
 +
|pracoviste =
 +
|znamá_diky =
 +
|oceneni = -
 +
}}
 +
 +
 
  
 
<span style="font-size: small; font-family: sans-serif; color: rgb(34, 34, 34);">Od roku 1998 je emeritní profesorka informačního managementu na Univerzitě Napier v Edinburghu. Dále je také vedoucí výzkumné skupiny pro sociální informatiku na počítačové fakultě Univerzity Napier a členkou představitelstva mezinárodního demokratického centra.</span>
 
<span style="font-size: small; font-family: sans-serif; color: rgb(34, 34, 34);">Od roku 1998 je emeritní profesorka informačního managementu na Univerzitě Napier v Edinburghu. Dále je také vedoucí výzkumné skupiny pro sociální informatiku na počítačové fakultě Univerzity Napier a členkou představitelstva mezinárodního demokratického centra.</span>

Verze z 16. 5. 2019, 14:34


Elisabeth Davenport

Machlup.jpg

 
Datum a
místo úmrtí
naživu
-
  {{{duvod_umrti}}}
 
  Edinburgh
  britské
Vzdělání {{{skola}}}
Pracoviště
  -
Známý pro {{{znamy_diky}}}

 

Od roku 1998 je emeritní profesorka informačního managementu na Univerzitě Napier v Edinburghu. Dále je také vedoucí výzkumné skupiny pro sociální informatiku na počítačové fakultě Univerzity Napier a členkou představitelstva mezinárodního demokratického centra.

Už od roku 1994 je také hostující vědkyní na fakultě knihovnictví a informačních věd univerzity Indiana v Bloomington. Byla hlavním výzkumníkem dvou projektů, které byly financované Evropskou Komisí, kde byla pověřena zkoumáním sociálního kapitálu v propojených podnicích.

Vydala vysoké množství publikací v oblasti informační strategie, řízení znalostí, sociální informatiky a ethnografické metody v pracovním prostředí.

S jejím spolu autorem Herbertem Snyder zkoumala modely založené na entitách pro vedení účetnictví v oblasti informačních služeb.

V poli sociální infromatiky se angažuje od roku 1977 poté co četla článek Web of Computing od Klinga a Scacchi. Od té doby stojí za řadou empirických a teoretických studií, které jsou založeny na metodách sociální informatiky.

Studovala na Edinburské univerzitě (MA Hons;MLitt), poté na univerzitě Strathclyde (MSc, PhD). Získala také titul BSc z Open University.

Její aktuální zájmy obsahují vědomostní trajektorie, studium společné práce, digitální žánry a entografické metody.

Publikace

Davenport, E.Rasmussen, L. (2008). Knowledge Networking in a Public Service Agency: Contextual Challenges and Infrastructure Issues. In: Srikantaiah, T. Kanti, Koenig, Michael E. D. (Eds.) Knowledge Management in Practice: Connections and Context. (pp. 445-462). USA: Information Today, Inc.

Davenport, E.Horton, K. (2008). Rethinking e-Government Research: The ‘ideology-artefact complex’. In: Suomi, R., Cabral, R., Hampe, J., Heikkila, A., Jarvelainen, J., Koskivaara, E. (Eds.) Project e-society: Buildins Bricks. IFIP International Federation for Information Processing, 226. (pp. 380-391). Boston: Springer-Verlag.

Turner, P.Turner, S.Davenport, E. (Eds.) (2008). Space, Technology and Spatiality: Interdisciplinary Perspectives.

Davenport, E.Horton, K. (2007). Where and when was Knowledge Managed? Exploring multiple versions of KM in organizations. In: Day, Ronald E., McInerney, C. (Eds.) Beyond KM: From Knowledge Management to Knowledge Processes. Berlin: Springer-Verlag.

Zdroje

BIKOFF, Ken. Elisabeth Davenport: Visiting Scholar from Edinburgh, Scotland. NDIANA UNIVERSITY BLOOMINGTON: School of Informatics, Computing & Engineering. 2007, (1).

DAVENPORT, Elisabeth. Annual review of information science and technology. 1. New Jersey: Asis&t, 2004. ISBN 1-57387-209-1.

 

 

CITACE (odkazy na použitou literaturu dle citační normy. Ke každému použitému obrázku je nutné uvést přesný odkaz originálu)

EXTERNÍ ZDROJE (odkazy na relevantní a důvěryhodné zdroje či webové stránky o osobnosti)