Cute PDF

Z WikiKnihovna
Přejít na: navigace, hledání

CutePDF

Vytvořila: Gabriela Šimková

Datum: 30. března 2008

Adresa hodnocené stránky: http://www.cutepdf.com

Charakteristika služby

CutePDf představuje standardní nástroj pro bezpečné a spolehlivé převádění elektronických dokumentů do formátu PDF. Jedná se o freeware, který je ve verzi CutePDF Writer (jde o verzi placeného programu CutePDF Professional) volně ke stažení zde a představuje bezplatnou verzi komerčních PDf převaděčů. Stačí, když si stáhnete program do svého počítače, ten se sám nainstaluje jako virtuální tiskárna a pak už stačí stisknutí jediného tlačítka pro převod požadovaného souboru do formátu PDF.

S CutePDF tedy můžete pracovat ve třech verzích:

 • CutePDF Writer
 • CutePDf Professional
 • CutePDf Form Filler

Verze Professional a Form Filler jsou placené, ovšem nabízejí další rošíření služeb a nástrojů. Verze Professional umožňuje přidávání příloh, scannování do PDF formátu, digitální podepisování dokumentů, přemisťování stran, změnu jejich pořadí, sdružování více dokumentů PDF do jednoho, vkládání prázdných stran, mazání stran a další rozšiřující funkce. Verze Form Filler umožňuje interaktivní vyplňování PDF formulářů(pokud nejsou kolonky v PDF formuláři interaktivní, potřebujete také CutePDF Professional), jejich uložení na disk, odeslání PDF formuláře jako přílohu e-mailu, konverzi do statického PDF souboru a ochranu šifrováním (128-bit). Podporuje rovněž export a import formulářových dat.


Soubor:Nahled.JPG

Jak to funguje

Vzhledem ke své velikosti (1,6 MB) je stažení CutePDF Writer velmi rychlou záležitostí. Jediný problém, který se může při instalaci vyskytnout nastane, pokud nemáte na svém počítači nainstalovaný PS2PDF Converter (program na převod z jazyka PostScript na PDF). Ani s tímto problémem se však nemusíte trápit, protože CutePDf si ho sám stáhne a nainstaluje.

Po instalaci se v menu Start - Všechny programy vytvoří složka CutePDf - PDF Writer, která obsahuje složku Readme a program na odinstalování systému.

Jak převést zvolený soubor do formátu PDF:

 1. "pošleme" soubor na tisk
 2. místo běžné tiskárny vybereme možnost CutePDF Writer
 3. potvrdíme OK
 4. nyní se objeví okno Uložit jako
 5. vybereme místo na disku, kam chceme výsledný soubor uložit
 6. klikneme na Uložit a převod do formátu PDf je úspěšně ukončen


Soubor:Pokus.JPG
Soubor:Ulozit.JPG

Hodnocení stránek

 • Funkčnost služby CutePDF Writer:
  • + velmi jednoduché ovládání
  • + malá velikost programu
  • + PDF dokument můžete rychle a snadno vytvořit téměř z čehokoli – Word dokumenty, Exelové tabulky, obrázky, powerpointové prezentace, webové stránky aj.
  • - neumožňuje zpětnou konverzi PDF dokumentů do jiného formátu
  • - neumožňuje práci s vytvořeným PDF dokumentem (vpisování, vkládání prázdných stran aj.)
 • Hodnocení webových stránek
  • + stránky jsou přehledně vytvořené
  • + záměrně navádějí uživatele přímo na odkazy sloužící ke stažení produktů
  • + stránky nejsou graficky náročné, jsou spíše účelné
  • + obsahují především popisy jednotlivých produktů a odkazy pro jejich stžení

Shrnutí

CutePDf Writer Vás nepřekvapí rozličným množstvím nejrůznějších funkcí a nástrojů, nabídne vám však velmi snadnou, rychlou a hlavně bezplatnou variantu pro převod potřebných dokumentů do PDF. Pracovat s ním může jak uživatel začínající, tak pokročilý, přičemž nevyžaduje speciální technické nároky.

Reference

[http://computershopper.com/roundups/200605_free_load_3 Computer Shopper ] - vybráno mezi 50 nejlepších volně stahovaných programů

Uživatel:Gabriela Šimková 21:08, 30. 3. 2008


Zpět na hlavní stránku předmětu: VIKBA07