Alan Gilchrist

Z WikiKnihovna
Přejít na: navigace, hledání
Alan Gilchrist

Alan Gilchrist.png
[1]

Datum a
místo narození
-
-
Bydliště -
Občanství -
Vzdělání -
Pracoviště -
Ocenění -
Známý pro -
test -

...

Život

...

 

Práce

Alan Gilchrist působil v letech 1958-1960 jako poručík v třetím pěším regimentu Buffs, což byl formálně Královský východní regiment z Kentu (Royal East Kent Regiment). Dále pracoval 4 roky ve firmě Heinz jako asistent vedoucího, kde začal svou kariéru v oboru informační vědy. /kniha/ Potom začal pracovat v Aslibu, kde pracoval ve výzkumném oddělení, většinou se soustředil na analýzy systémů a na ručně ovládané systémy pro vyhledávání informací. / https://www.ikoconference.org/organisers-2017.html / V Aslibu také  pomohl založit poradenství, ve kterém pracoval 9 let. V roce 1977 odešel a založil si soukromou praxi Alan Gilchrist & Partners, kde konzultovali s mezinárodními firmami jako např. EEC, UNESCO a OECD a s dalšími ze soukromého i veřejného sektoru. Jejich velké projekty byly v Evropě, Turecku, Singapuru, Argentině nebo na Filipínách. / https://www.ikoconference.org/organisers-2017.html /. Také byl spoluautor knihy Thesaurus Construction and use, kterou spolu s Jane Aitchison a Davidem Bawdenem publikovali v roce 1997. Od roku 1988 do roku 1995 působil v Evropském konsorciu informačních konzultantů.  V roce 1991 se stal zakládajícím ředitelem konsorcia CURA. Od roku 2000 do roku 2006 působil jako konzultant v britské firmě TFPL.

Významná data v bodech

...

Publikace

..


Úspěchy

V roce 2006 získal čestný doktorát od Univerzity v Brightonu za služby informační vědě. Dále je čestným členemChartered Institute of Library and Information Professionals, ISCO ve Velké Británii a také člen Královské společnosti umění, řemesel a obchodu (Royal society of Arts). V roce 2001 dostal zlatou medaili Profesora Kaula. Také získal cenu Aslib-Emerald Award za nejlepší příspěvek o informačním managementu zveřejněném v časopise Aslib-Emerald Journals za rok 2003. Jedním z jeho největších úspěchů je editování časopisu Journal of Information Science, dodnes je jeho emeritním editorem.

Citace a Odkazy na použitou literaturu

...

 

Externí zdroje

  1. Organisers - 2017. IKO: Innovations in Knowledge Organisation [online]. 2017 [cit. 2019-05-10]. Dostupné z: https://www.ikoconference.org/organisers-2017.html