Alan Gilchrist: Porovnání verzí

Z WikiKnihovna
Přejít na: navigace, hledání
Řádek 35: Řádek 35:
 
== Život ==
 
== Život ==
  
Alan Gilchrist působil v letech 1958-1960 jako poručík v třetím pěším regimentu [https://en.wikipedia.org/wiki/Buffs_(Royal_East_Kent_Regiment) Buffs], což byl formálně Královský východní regiment z Kentu (Royal East Kent Regiment). Dále pracoval 4 roky ve firmě [https://cs.wikipedia.org/wiki/H._J._Heinz_Company Heinz] jako asistent vedoucího, kde začal svou kariéru v oboru informační vědy. /kniha/ Potom začal pracovat v Aslibu, kde pracoval ve výzkumném oddělení, většinou se soustředil na analýzy systémů a na ručně ovládané systémy pro vyhledávání informací. / [https://www.ikoconference.org/organisers-2017.html https://www.ikoconference.org/organisers-2017.html] / V Aslibu také  pomohl založit poradenství, ve kterém pracoval 9 let. V roce 1977 odešel a založil si soukromou praxi Alan Gilchrist & Partners, kde konzultovali s mezinárodními firmami jako např. [https://cs.wikipedia.org/wiki/Evropské_hospodářské_společenství EEC], [https://cs.wikipedia.org/wiki/UNESCO UNESCO] a [https://cs.wikipedia.org/wiki/Organizace_pro_hospodářskou_spolupráci_a_rozvoj OECD] a s dalšími ze soukromého i veřejného sektoru. Jejich velké projekty byly v Evropě, Turecku, Singapuru, Argentině nebo na Filipínách. / [https://www.ikoconference.org/organisers-2017.html%20/ https://www.ikoconference.org/organisers-2017.html /]. Také byl spoluautor knihy Thesaurus Construction and use, kterou spolu s Jane Aitchison a Davidem Bawdenem publikovali v roce 1997. Od roku 1988 do roku 1995 působil v Evropském konsorciu informačních konzultantů.  V roce 1991 se stal zakládajícím ředitelem konsorcia CURA. Od roku 2000 do roku 2006 působil jako konzultant v britské firmě TFPL.
+
Alan Gilchrist působil v&nbsp;letech 1958-1960 jako poručík v&nbsp;třetím pěším regimentu [https://en.wikipedia.org/wiki/Buffs_(Royal_East_Kent_Regiment) Buffs], což byl formálně Královský východní regiment z&nbsp;Kentu (Royal East Kent Regiment). Dále pracoval 4 roky ve firmě [https://cs.wikipedia.org/wiki/H._J._Heinz_Company Heinz] jako asistent vedoucího, kde začal svou kariéru v oboru informační vědy. /kniha/ Potom začal pracovat v Aslibu, kde pracoval ve výzkumném oddělení, většinou se soustředil na analýzy systémů a na ručně ovládané systémy pro vyhledávání informací.<ref name="Eastman Kodak - profil.">Organisers - 2017. IKO: Innovations in Knowledge Organisation [online]. 2017 [cit. 2019-05-10]. Dostupné z: https://www.ikoconference.org/organisers-2017.html</ref> V&nbsp;Aslibu také &nbsp;pomohl založit poradenství, ve kterém pracoval 9 let. V&nbsp;roce 1977 odešel a založil si soukromou praxi Alan Gilchrist & Partners, kde konzultovali s&nbsp;mezinárodními firmami jako např. [https://cs.wikipedia.org/wiki/Evropské_hospodářské_společenství EEC], [https://cs.wikipedia.org/wiki/UNESCO UNESCO] a [https://cs.wikipedia.org/wiki/Organizace_pro_hospodářskou_spolupráci_a_rozvoj OECD] a s&nbsp;dalšími ze soukromého i veřejného sektoru. Jejich velké projekty byly v&nbsp;Evropě, Turecku, Singapuru, Argentině nebo na Filipínách.<ref name="Eastman Kodak - profil.">Organisers - 2017. IKO: Innovations in Knowledge Organisation [online]. 2017 [cit. 2019-05-10]. Dostupné z: https://www.ikoconference.org/organisers-2017.html</ref> Také byl spoluautor knihy Thesaurus Construction and use, kterou spolu s&nbsp;Jane Aitchison a Davidem Bawdenem publikovali v&nbsp;roce 1997. Od roku 1988 do roku 1995 působil v&nbsp;Evropském konsorciu informačních konzultantů. &nbsp;V&nbsp;roce 1991 se stal zakládajícím ředitelem konsorcia CURA. Od roku 2000 do roku 2006 působil jako konzultant v&nbsp;britské firmě TFPL.
  
 
== Práce ==
 
== Práce ==

Verze z 11. 5. 2019, 18:19

Alan Gilchrist

Alan Gilchrist.png
[1]

Datum a
místo narození
-
-
Bydliště -
Občanství - Angličan
Vzdělání -
Pracoviště - V důchodu
Ocenění -
Známý pro -
test -

...

Život

Alan Gilchrist působil v letech 1958-1960 jako poručík v třetím pěším regimentu Buffs, což byl formálně Královský východní regiment z Kentu (Royal East Kent Regiment). Dále pracoval 4 roky ve firmě Heinz jako asistent vedoucího, kde začal svou kariéru v oboru informační vědy. /kniha/ Potom začal pracovat v Aslibu, kde pracoval ve výzkumném oddělení, většinou se soustředil na analýzy systémů a na ručně ovládané systémy pro vyhledávání informací.[1] V Aslibu také  pomohl založit poradenství, ve kterém pracoval 9 let. V roce 1977 odešel a založil si soukromou praxi Alan Gilchrist & Partners, kde konzultovali s mezinárodními firmami jako např. EEC, UNESCO a OECD a s dalšími ze soukromého i veřejného sektoru. Jejich velké projekty byly v Evropě, Turecku, Singapuru, Argentině nebo na Filipínách.[1] Také byl spoluautor knihy Thesaurus Construction and use, kterou spolu s Jane Aitchison a Davidem Bawdenem publikovali v roce 1997. Od roku 1988 do roku 1995 působil v Evropském konsorciu informačních konzultantů.  V roce 1991 se stal zakládajícím ředitelem konsorcia CURA. Od roku 2000 do roku 2006 působil jako konzultant v britské firmě TFPL.

Práce

...

Významná data v bodech

...

Publikace

..

 

Úspěchy

V roce 2006 získal čestný doktorát od Univerzity v Brightonu za služby informační vědě. Dále je čestným členemChartered Institute of Library and Information Professionals, ISCO ve Velké Británii a také člen Královské společnosti umění, řemesel a obchodu (Royal society of Arts). V roce 2001 dostal zlatou medaili Profesora Kaula. Také získal cenu Aslib-Emerald Award za nejlepší příspěvek o informačním managementu zveřejněném v časopise Aslib-Emerald Journals za rok 2003. Jedním z jeho největších úspěchů je editování časopisu Journal of Information Science, dodnes je jeho emeritním editorem.

Citace a Odkazy na použitou literaturu

...

 

Externí zdroje

  1. 1,0 1,1 1,2 Organisers - 2017. IKO: Innovations in Knowledge Organisation [online]. 2017 [cit. 2019-05-10]. Dostupné z: https://www.ikoconference.org/organisers-2017.html